REKLAMA

Marek Pokutycki - rysunek, grafika

11.0915.10.2018

Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega - Zamek Tarnowskich w Dzikowie

TarnobrzegSandomierska 27
bilety od 4 zł

Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega zaprasza na wystawę "Marek Pokutycki - rysunek i grafika".

Marek Pokutycki urodzony w 1962 roku w Tarnobrzegu. Studia w WSP w Krakowie, dyplom w pracowni wklęsłodruku prof. Andrzeja Bębenka w 1985 roku. Doktor habilitowany; w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne, stopień naukowy nadany uchwałą Rady Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemiń¬skiego w Łodzi.

Domeną jego działalności artystycznej jest rysunek. Jest autorem licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych. Wielokrotnie nagradzany. Prace w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą.

Profesor nadzwyczajny, wykładowca akademicki. Pracuje obecnie na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej AWF w Krakowie w Katedrze Terapii Zajęciowej, gdzie prowadzi zajęcia z przedmiotu – Terapia sztuką.

Artysta w swoich pracach urzeka niezwykłą kulturą warsztatową, która konweniuje z jego subtelnymi przedstawieniami wytworów wyobraźni. Stwarza światy zaklęte, tajemnicze. Jego prace można odbierać dowolnie i subiektywnie interpretować, poszukując własnego, mentalnego kodu, którego nie ogranicza wyobraźnia.

REKLAMA