REKLAMA

Wernisaż Have a nice day Tomek Kopcewicz

22.03.2018, godz: 18.00

Technopark Pomerania

SzczecinCyfrowa 6

Tomek Kopcewicz / wystawa malarstwa / panel dyskusyjny nt. projektowania kreatywnej przestrzeni biurowej
Kuratorka wystawy: Monika Krupowicz / Open Gallery
Moderatorka dyskusji: Katarzyna Witkowska / Technopark Pomerania
Rytm, porządek, architektura i pewien rodzaj egzotycznej estetyki to elementy, które zafascynowały artystę w przestrzeniach biurowych. Patrząc na czysto funkcjonalną przestrzeń korporacyjnych boxów, Tomek Kopcewicz nie ma złudzeń - to miejsce, w którym należy przede wszystkim ciężko pracować. Pomimo prób nadania biurom przyjaznych form, m.in. za pomocą koloru i wymyślnych kształtów mebli, artysta ma wciąż wrażenie, że patrzy na wnętrze laboratorium, a stanowiska pracy to raczej wyrafinowane klatki. Zabranie z biurek przedmiotów osobistych dodatkowo potęguje to wrażenie.
Tytuł "Have a nice day" można odczytać jako pewnego rodzaju ironiczne podejście artysty do opresyjnego systemu pracy biurowej lub też zachętę do opuszczenia tej przestrzeni i udania się na wymarzone wakacje bądź podróż w nieznane. Żartobliwie Kopcewicz dobrał także materiał, na którym namalował ten cykl obrazów. Podobraziem są znalezione na śmietnikach porzucone i pocięte przez artystę meble biurowe.
W galerii T poza obrazami Kopcewicza zaprezentujemy również mobilne, rozkładane biurko Andrzeja Golca, czyli przenośny biurowy „box", który łączy funkcję pracy i wypoczynku.

REKLAMA