REKLAMA

Projekcja Filmu „Jakob Böhme – życie i twórczość”

03.12.2016, godz: 17.00

Sopoteka

SopotTadeusza Kościuszki 14
WSTĘP WOLNY

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na film popularnonaukowy pt. „Jakob Böhme – życie i twórczość”!.

Film popularnonaukowy pt. „Jakob Böhme – życie i twórczość”. To pierwszy w Polsce film przybliżający postać wielkiego zgorzeleckiego mistyka i filozofa. Reżyserem i producentem jest Łukasz Chwałko, zgorzelczanin.

Praca nad filmem trwała blisko pięć lat – w rezultacie powstał godzinny obraz, w bogaty sposób przedstawiający główne idee filozofa oraz ich późniejsze oddziaływanie w świecie. Wypowiadają się w nim największe w Polsce autorytety związane z tematem, m.in. Jerzy Prokopiuk i prof. Jan Tomkowski. Premiera odbyła się w Kinie Poza Nova w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu, 4 czerwca 2016.

Decyzję o realizacji tego filmu podjąłem 5 lat temu. Po kilkuletnim pobycie w Anglii, gdzie skończyłem szkołę filmową w Brighton, wróciłem do Polski i rozpocząłem studia we Wrocławiu na kierunku kulturoznawstwo w DSW. Ponieważ wychowałem się i mieszkam w Zgorzelcu, postanowiłem, że mój pierwszy film dokumentalny będzie związany z tym miastem. Dlatego podjąłem się realizacji filmu popularnonaukowego o życiu i twórczości Jakoba Böhme – zgorzeleckiego mistyka i filozofa żyjącego w latach 1575-1624.

REKLAMA