REKLAMA

Tomasz Sobczak „Chałupy Welcome To” w Galerii Nierzeczywistej RSF

10.0506.06.2018

Galeria Nierzeczywista. Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne

RzeszówJana Matejki 10

Zapraszamy serdecznie na kolejną wystawę fotografii. Tym razem będziemy gościć wystawę aktów „Chałupy Welcome To” autorstwa Tomasza Sobczaka z Tarnowa.

Tomasz Sobczak – Absolwent Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Dyplom z fotografii obronił z wyróżnieniem na lubelskim UMCS. W 2017 roku otrzymał stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Tarnowa. W 2012 roku został odznaczony przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej (FIAP) tytułem AFIAP (Artiste FIAP), a w roku 2013 tytułem EFIAP (Excellence FIAP).

W latach 2003–2010 fotografował sport głównie żużel, był jednym z pierwszych fotografów publikującym fotoreportaże żużlowe w internecie. Współpracował z wieloma wydawnictwami w kraju i za granicą.

Pracuje w III Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie oraz w Pałacu Młodzieży, w którym prowadzi pracownię fotografii tradycyjnej. Prowadzi zajęcia z „Fotografii ruchu” oraz „Metodykę fotografii” na podyplomowych studiach z fotografii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Uczył Fotografii Prasowej i Reklamowej w Wyższej Szkole Zarządzania i Informatyki w Rzeszowie.

Nieprzerwanie od 2008 roku pełni funkcję prezesa Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jego prace gościły na wystawach na niemal każdym kontynencie.

REKLAMA