REKLAMA

Wystawa stała w Muzeum Dobranocek

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

RzeszówAdama Mickiewicza 13
bilety od 7 zł

Wystawa stała w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie 

Na kolekcję Muzeum Dobranocek składają się oryginalne lalki z filmów kukiełkowych produkowanych w Łódzkim Semaforze: można tu spotkać Misia Uszatka, Zajączka, Króliczki i Pieska Kruczka, a także Misia Colargola i jego przyjaciół - Szczurka Hektora, Kruka i innych bohaterów pochodzących z serialu. 

W gablotach Muzeum Dobranocek mieszkają także bohaterowie filmów: Maurycy i Hawranek, Trzy Misie, Kolorowy Świat Pacyka i Plastuś - przyjaciel Tosi – z Plastusiowego Pamiętnika. W zbiorach muzeum znajdują się także liczne oryginalne folie z kadrami z filmów animowanych oraz szkice, tła filmowe, scenariusze, scenopisy i recepty animacyjne. Można tu spotkać bohaterów popularnych kreskówek takich jak: Reksio, Bolek i Lolek, Porwanie Baltazara Gąbki, Kangurek Hip-Hop, Smerfy i wiele innych.

W Muzeum Dobranocek oprócz pamiątek związanych ze światem animacji można obejrzeć także przedmioty codziennego użytku ozdobione wizerunkami dobranockowych postaci: obrazy, zegary ścienne, budziki, tacki, talerze i kubki ceramiczne, a nawet wiaderko do zabawy w piasku. Zgromadzono tu opakowania po słodkościach – czekoladach, batonach Maja, Ptyś, Wilk i Zając, a nawet gumach balonowych Bolek i Lolek. W Muzeum Dobranocek są także zachowane w stanie nienaruszonym artykuły spożywcze- miód sztuczny Maja i kosmetyczne: olejek i mydełka z wizerunkami Jacka i Agatki, a także kostki mydła Ptyś i Gąska Balbinka- niektóre z nich mają już 40 lat.

W Muzeum Dobranocek można spotkać dawne modele telewizorów, filmy na szpulach, kasetach i płytach, przezrocza małoobrazkowe, zestawy slajdów, a także wiele modeli projektorów do wyświetlania przezroczy. Chętni mogą posłuchać płyt winylowych z kołysankami, piosenkami oraz słuchowiskami na oryginalnym gramofonie Bambino, jak również obejrzeć pokaz przezroczy. 

Interaktywne zabawki oraz inne pomoce uatrakcyjniają zwiedzanie i budzą zachwyt nie tylko wśród najmłodszych gości muzeum. Wielbicieli zabawek zainteresują gry planszowe, losowe i zręcznościowe, karty, gry komputerowe, puzzle, zabawki mechaniczne i przytulanki, a bibliofile odnajdą tu liczną kolekcję książek, komiksów oraz roczników czasopism, programy teatralne, plakaty kinowe i afisze teatralne. Kolekcjonerów w Muzeum Dobranocek z pewnością zachwycą: walory filatelistyczne: znaczki, stemple pocztowe, kartki pocztowe z kadrami z filmów oraz proporczyki i odznaki, plakietki na szpilce, broszki i przywieszki na agrafce oraz kolekcja monet i dukatów okolicznościowych.

zdjęcia

Sala animacji lalkowej w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie
Wojciech Jama, pomysłodawca Muzeum Dobranocek w Rzeszowie
Lalki filmowe z serialu, pt. 'Przygody Misia Colargola', zbiory Muzeum Dobranocek w Rzeszowie
REKLAMA