REKLAMA

Wielkie Wyprawy - Stanisław Materniak, Łukasz Grudysz

19.10.2016, godz: 18.30

Jaś Wędrowniczek

RymanówBieleckiego 8
bilety od 10 zł

"JEDWABNYM SZLAKIEM – Z KROSNA DO CHIN"
Stanisław Materniak - z zamiłowania zapalony podróżnik, który odwiedził wszystkie kontynenty, za wyjątkiem Australii, pokonując dziesiątki tysięcy kilometrów samochodem
i nie tylko. Fotograf dokumentujący nasz świat w cyklu "Ziemia planeta ludzi", na co dzień kieruje Krośnieńskim Przedsiębiorstwem Budowlanym w Krośnie S.A.

Łukasz Grudysz - filmowiec, fotografik, podróżnik, fascynat kultury karpackiej i bałkańskiej. Swoje pasje i fascynacje kulturowe zręcznie miksuje, czego efektem są cykle fotografii, filmy dokumentalne i opracowania multimedialne ze wspólnym mianownikiem "Podróż przez życie".
Podczas spotkania goście opowiedzą o trwającej ponad dwa miesiące wyprawie do Chin. W podróż wyruszyli w czerwcu ubiegłego roku, załadowanym po dach samochodem Land Rover Defender. Zwiedzając i odkrywając dzikie przestrzenie Azji Środkowej, pustynie, stepy, góry, zabytki Jedwabnego Szlaku i wiele wspaniałych miast, w tym jedno z najpiękniejszych miast w Chinach - Pingyao, przejechali ponad 26 tysięcy km.
A jak radzili sobie przy zamawianiu posiłków? Gdzie spali? Co zobaczyli? Jak się porozumiewali? Co przeżyli i jak wytrwali trudy wyprawy?
O tym na spotkaniu z podróżnikami.
WSTĘP:
Dorośli – 10 zł.
Dzieci i młodzież szkolna – bezpłatnie.
ZAPRASZAMY.

zobacz także

REKLAMA