REKLAMA

Seks dla opornych

Sexy Laundry

komedia
Reż. Henryk Jacek Schoen
Autor: Michelle Riml
premiera: 29.04.2017
Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego | Scena Kameralna
Radom, 26-600
Pl. Jagielloński 15

Karol i Barbara, małżonkowie z kilkunastoletnim stażem, uzbrojeni w egzemplarz „Seksu dla opornych", meldują się w modnym hotelu z misją rewitalizacji swojego przeżywającego kryzys związku.
Wspólne lata odcisnęły na kochającej się niegdyś parze swoje piętno... Narastające latami wzajemne pretensje i urazy doprowadzą małżonków niemal do rozstania. Czy poradnikowe recepty pomogą im uratować związek i na nowo rozpalić wygasłą namiętność? A może okaże się, że w miłości najbardziej liczy się coś zupełnie innego?...

„Seks dla opornych" to obowiązkowa pozycja nie tylko dla par."To niezwykle inteligentnie napisana komedia, która wymyka się klasycznemu podziałowi na gatunki. Niektóre jej fragmenty wywołują śmiech, a inne zmuszają do głębokiej refleksji nad sensem małżeństwa, bycia razem. Myślę, że to spektakl, który na pewno będzie interesował wszystkich tych, którzy są w związkach niezależnie od stażu, a nawet tych, którzy chcieliby się z kimś związać. Autorka podpatrzyła takie najbardziej klasyczne sytuacje z życia małżeństwa. Małżonkom często wydaje się, że mają własne rytuały, właściwe wyłącznie im i przez nich wymyślone. Śmiejemy się, bo okazuje się, że we wszystkich małżeństwach obowiązują niemal identyczne rytuały".

/Henryk Jacek Schoen/

 

obsada

Katarzyna Dorosińska
Alice Lane
Łukasz Mazurek
Henry Lane

repertuar

REKLAMA