REKLAMA

Niemen i Zator improwizują Babuchowskiego

27.04.2019, godz: 18.00

Centrum Kultury w Piasecznie

PiasecznoTadeusza Kościuszki 49
bilety od 20 zł

wykonawcy

Michał Zator
Natalia Niemen

Serdecznie zapraszamy do udziału w nadchodzącym koncercie, podczas którego Natalia Niemen oraz Michał Zator zmierzą się z poezją Szymona Babuchowskiego – poety, dziennikarza i muzyka.

Natalia Niemen (wokal, altówka) to piosenkarka, altowiolistka, plastyczka, autorka muzyki i tekstów. Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się starym rhytm’n’bluesem, rock’n’rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim i muzyką cerkiewną. Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej.

Michał Zator (harfa, wokal) – najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie, który wykonuje na harfie autorski repertuar, akompaniując sobie do śpiewu. W swoim repertuarze posiada pozycje klasyczne, jak i własne inspirowane muzyką celtycką i literaturą fantasy.

Podstawą działań duetu jest improwizacja, czyli tworzenie utworów na gorąco, bez przygotowania, tu i teraz przed publicznością. Muzycy nigdy nie wiedzą, co zagrają i zaśpiewają (Natalia improwizuje tu również na altówce).

zobacz także

REKLAMA