REKLAMA

Viva Italia - Dominika Zamara z Włoch i Michał Szymanowski

07.06.2018, godz: 17.00

Pałac w Ostromecku

OstromeckoBydgoska 9
WSTĘP WOLNY

Viva Italia - Dominika Zamara z Włoch (sopran) i Michał Szymanowski (pianista)

Dominika Zamara urodziła się w 1981 roku we Wrocławiu. W 2007 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, na wydziale wokalnym w klasie prof. Barbary Ewy Werner. Otrzymała stypendium na roczną naukę w konserwatorium muzycznym w Weronie i kształciła tam swój głos u wielu wybitnych mistrzów sztuki i techniki bel canto, takich jak: Bruno Pola, Enrico De Mori, Alida Ferrarini, Mario Melani, Mirella Freni, Alessandra Althoff-Pugliese, Daniele Anselmi. Współpracuje z licznymi agencjami artystycznymi w całej Europie i Stanach Zjednoczonych. Odbyła tourneè po Francji z wybitnym francuskim organistą Fabrice Pitrois. Zaśpiewała także w Teatrze Narodowym w Czarnogórze (Montenegro) w obecności prezydenta tego kraju. Występ transmitowany był przez telewizję.

W 2009 roku zadebiutowała we Włoszech. Zaśpiewała w wielu prestiżowych miejscach, m.in. w 2011 r. zaśpiewała główną partię w światowej premierze opery “Tramonto” Gaetano Coronaro, pod dyrekcją Maestro Stefano Carliniego, w Teatro Olimpico w mieście Vicenza we Włoszech. Śpiewała też liczne koncerty, recitale i partie operowe w wielu krajach Europy: w Hiszpanii, we Włoszech, w Polsce, Szwajcarii, Austrii i Francji. W 2012 roku zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych, w Warner Grand Theater w Los Angeles, występując wspólnie z kompozytorką Marią Newman i orkiestrą kameralną z Holywood. Koncertowała także w Malibu, Nowym Jorku oraz w Eureka Springs w stanie Arkansas. Odbyła tourneè po Stanach Zjednoczonych wspólnie z gitarzystą klasycznym, prof. Stanleyem Alexandrowiczem. Otrzymała w Cremonie nagrodą A.N.L.A.I Stradivari za płytę DVD z muzyką Vivaldiego i Mozarta. Zadebiutowała w Meksyku w Sala Manual Pomce, uchodzącej za najbardziej prestiżową salę koncertową Ameryki Łacińskiej. Nagrała dla Edit Music Italy i wydała we Włoszech dwie płyty. Otrzymała międzynarodową nagrodę "Drzewo Życia" za wybitne osiągnięcia artystyczne we Włoszech w regionie w Puglia oraz została odznaczona tytułem Honorowego Vice Prezesa Międzynarodowej Fundacji Acceptus Mundi Onlus. Pracuje również jako docent śpiewu solowego na włoskiej Accademia Musicale “La Certosa” we Włoszech.

Dyskografia:

2009 DREAMS 2012 LIFE, Produkowane przez EDIT MUSIC ITALY IL CONCERTO 2014 dvd,

Michał Karol Szymanowski - jeden z najbardziej obiecujących polskich pianistów młodego pokolenia. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Bydgoszczy w klasie fortepianu Katarzyny Popowej-Zydroń oraz dyrygenturę symfoniczno-operową w klasie Zygmunta Rycherta. Doskonalił swoje umiejętności także w berlińskiej Hochschule für Musik Hanns Eisler, w klasie fortepianu Eldara Nebolsina. Obecnie pełni funkcję asystenta w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i w Łodzi.

Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Występował w Polsce, Europie (m. in. w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Anglii, Belgii, Szwajcarii), Azji (Japonia, Korea, Hongkong) oraz za oceanem (w USA, Brazylii, Argentynie czy Wenezueli). Koncertował w Pałacu Narodów ONZ w Genewie, w Auli Pawła VI w Watykanie (koncert dla Benedykta XVI), w Belwederze oraz w wielu filharmoniach na całym świecie. Współpracował ze znakomitymi dyrygentami, takimi jak Alfredo Rugeles, Medardo Caisabanda, Juri Gilbo, Jacek Kaspszyk, Antoni Wit, Marek Pijarowski, Michał Dworzyński, Tadeusz Wojciechowski, Mirosław Jacek Błaszczyk. Oprócz repertuaru solowego często wykonuje również muzykę kameralną, koncertując m.in. z Kwartetem Śląskim, E. Kulibaevem, R. Garioudem, Benedictem Kloecknerem.

Michał Szymanowski nagrał dwie płyty dla wytworni CD Accord (Naxos) z utworami Fryderyka

Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Karola Szymanowskiego i Józefa Wieniawskiego. Jego albumy

zostały wysoko ocenione przez krytykę; napisano: „Niepospolity talent, po którym można wiele oczekiwać.

Kiedy 07.06.2018 / Czwartek / 17:00

Gdzie Pałac Nowy w Ostromecku

Wstęp Wolny

Viva Italia - Dominika Zamara z Włoch (sopran) i Michał Szymanowski (pianista)

Zaprasza Towarzystwo Polsko-Włoskie w Bydgoszczy na czele z Elżbietą Renzetti

REKLAMA