REKLAMA

Olsztyn Green Festival 2018

17.0818.08.2018

Plaża Miejska w Olsztynie

OlsztynJeziorna
kup bilet
bilety od 85 zł

5. edycja Olsztyn Green Festival odbędzie się w piątek i sobotę 17-18 sierpnia 2018 roku nad jeziorem, na terenie plaży miejskiej w Olsztynie (Centrum Rekreacyjno-Sportowym „Ukiel”, ul. Kapitańska, d. ul. Jeziorna). 

Oprócz koncertów na uczestników festiwalu czeka mnóstwo wydarzeń towarzyszących, propagujących ekologię i zdrowy tryb życia.

Wystąpią:

Coma  - zespół jest znany fanom muzyki z energetycznych i widowiskowych koncertów, łączących w sobie elementy poezji, muzyki, teatru i filmu. Grupa powstała w 1998 r. W maju 2004 r. wydała swój pierwszy album pt. “Pierwsze Wyjście z Mroku”, który został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków, branżę i publiczność. Płyta została nagrodzona m.in Fryderykiem w kategorii: Album Roku – Rock. W tym samym roku Coma została laureatem 25 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

niXes - to nowatorski projekt wokalistki i kompozytorki Ani Rusowicz, nawiązujący stylistyką do klimatów neo-hippie. Połączenie elektroniki z elementami rocka psychodelicznego powodują unikatowość i oryginalność tej muzyki nie tylko na rodzimym rynku muzycznym. W muzyce niXes słychać inspiracje sceną australijską i takimi bandami jak Tame Impala czy Pond.Ciekawym zaskoczeniem jest to, że artystka kojarząca się z silnie z bigbitowym brzmieniem, tu sięgnęła po zupełnie odmienne środki artystycznego wyrazu. Nawet dla wprawionego ucha słuchacza lub fana twórczości Ani odbiór tej muzyki może być wyzwaniem i zaskoczeniem. Z drugiej zaś strony mimo odważnego kroku jaki podjęła artystka jej alter ego czyli niXes jest spójnym i konsekwentnym posunięciem. ”Próżne może okazać się doszukiwanie się analogii między big-bitem a Nixes"- jak twierdzi sama artystka. Nietypowości projektowi dodają też teksty w języku angielskim, silnie nawiązujące do tematyki kosmosu i metafizyki.

Pola Rise - młoda wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Zadebiutowała w 2015 roku zacierając granice między electropopem, a muzyką alternatywną. Porównywana do Bjork, Lykke Li czy Banks Pola Rise, jako jedyna polska artystka została zaproszona do realizacji własnego Deezer Session, obok Eda Sheerana, Selah Sue czy London Grammar. Wraz z zespołem zagrała ponad 100 koncertów w Polsce i na świecie. W Olsztynie zaprezentuje materiał z debiutanckiej płyty „Anywhere But Home”. 

A jacy jeszcze artyści zagrają na Olsztyn Green Festival? Kolejne ogłoszenia już wkrótce!!

zdjęcia

Coma
Ania Rusowicz
Pola Rise

zobacz także

czytaj także

REKLAMA