REKLAMA

Olsztyn Green Festival 2017

12.0813.08.2017

Plaża Miejska w Olsztynie

OlsztynJeziorna
kup bilet
bilety od 49 zł

4. edycja Olsztyn Green Festival odbędzie się w weekend 12-13 sierpnia 2017 roku nad jeziorem Ukiel, na terenie plaży miejskiej w Olsztynie (Centrum Rekreacyjno-Sportowym „Ukiel”, ul. Kapitańska, d. ul. Jeziorna). 
Oprócz koncertów na uczestników festiwalu czeka mnóstwo wydarzeń towarzyszących, propagujących ekologię i zdrowy tryb życia.

SOBOTA 12.08.

CO JEST GRANE 24 STAGE

16:00 Natalia Przybysz
18:00 Łąki Łan
20:00 Ten Typ Mes
22:00 The Dumplings
24:00 O.S.T.R.

OLSZTYN STAGE

15:00 Artysta z konkursu GIGMIT
17:00 Swiernalis
19:00 Bownik
21:00 Daria Zawiałow
23:00 XXANAXX


NIEDZIELA 13.08

CO JEST GRANE 24 STAGE

15:00 Ballady i Romanse
16:30 Monika Borzym
18:00 Paulina Przybysz
20:00 L.U.C. & Rebel Babel
22:00 HEY
24:00 FISZ EMADE TWORZYWO

OLSZTYN STAGE

15:45 Paula i Karol
17:15 Mary Komasa
19:00 BEMY
21:00 Bovska
23:00 Julia Pietrucha

 

Wystąpią:

Hey - to prawie ćwierć wieku nagrywania, koncertów, mnóstwo nagród i jedenaście płyt, bez których nie sposób wyobrazić sobie współczesnej polskiej muzyki. - Najnowsza, „Błysk”, jak zawsze inna od poprzednich, ale równie w swojej intymności i szczerości uniwersalna - pisał ostatnim o albumie Hey Łukasz Kamiński. - Ponadpokoleniowa, tak w tekstach, jak i w muzyce. W tym roku Hey został nominowany do Fryderyków w trzech kategoriach: utwór roku (dla "Prędko, prędzej"), album roku - rock i teledysk roku (dla "Błysku"). 

Ten Typ Mes - raper i producent muzyczny zagra zapewne materiał ze swojej najnowszej płyty pt. „Ała”, na której dzieli się swoimi refleksjami z publicystycznym zacięciem, ale z dość osobistej perspektywy. Na scenie swobodnie miesza rap z elektroniką, g-funkiem i jazzem. Wraz z zespołem tworzy na scenie kolektyw, którego moc (perkusja i klawisze) kontruje melodią (żeńskie chórki). "Ała" zdobyła nominację do Fryderyków w kategorii album roku - hip hop

Łąki Łan - pełna szaleństwa funkowa petarda, która wybucha w każdym miejscu, niezależnie od tego, czy jest to mały klub czy wielka plenerowa impreza.Łąki Łan, świeżo po premierze czwartej płyty "Syntonia", to koncertowi wyjadacze, których koniecznie trzeba zobaczyć w akcji. Płyta została nominowana do Fryderyków w kategorii album roku - alternatywa

Fisz Emade Tworzywo - prekursorzy miękkiego brzmienia w polskim hip-hopie. Stale eksperymentują starając się jednak, by ich wynalazki łączyła wysoka jakość. Za ostatnią płytę "Drony" zostali nominowani do Fryderyków w kategorii album roku - alternatywa.

Mary Komasa - bez wątpienia można nazwać królową polskiego dream popu. Jej utwory to mieszanka przebojowości i hipnotyzującej atmosfery. Artystka nie tylko komponuje, pisze i śpiewa, ale też gra na klawesynie i organach. Debiutancki album z 2015 roku przyniósł artystce nominację do Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.

Xxanaxx - czyli duet Klaudia Szafrańska i Michał Wasilewski. To jedna z czołowych grup na polskiej scenie alternatywnego elektronicznego popu. To właśnie polskojęzyczny repertuar jest największym zaskoczeniem, jakie przynosi album "FRWD" Xxanaxxu, nominowany do Fryderyków w kategorii album roku - elektronika.

Bownik - warszawskie trio, określający swoją muzykę jako "vegan disco". To odkrycie szeroko pojętej sceny alternatywnej. Trudno jednak precyzyjnie określić ich gatunkową przynależność, gdyż przez cały okres swojego istnienia śmiało eksperymentują. W 2016 roku wydali album "Bownik".

Swiernalis - muzyk latem ubiegłego roku zdobył nagrodę na festiwalu FAMA za „nieszablonową i kreatywną postawę artystyczną”. We wrześniu zaś ukazał się jego debiutancki album pt. „Drauma”. Płyta zawiera dziesięć klimatycznych kompozycji. Trafiły tam m.in. „Dzikie palmy", muzyczna opowieść o toksycznej fascynacji dwojga ludzi.

Natalia Przybysz- Na muzycznej scenie wokalistka jest już od kilkunastu lat. Najpierw zdobyła sławę w składzie grupy Sistars (z siostrą Pauliną), ale od 2006 r. z powodzeniem radzi sobie samodzielnie. Publiczność najbardziej doceniła jej album pt. „Prąd” z 2014 r., który uzyskał status złotej płyty. Natalia Przybysz wykona podczas Olsztyn Green Festival materiał ze swojej najnowszej płyty pt. „Światło nocne”. 

Paulina Przybysz- także premierowy materiał zaprezentuje Paulina Przybysz, która w ubiegłym roku podczas Olsztyn Green Festival zachwyciła publiczność grając z formacją Rita Pax. Krytycy muzyczni podkreślali, że tworzy muzykę bez kompromisów, obok tego, co dzieje się obecnie w Polsce.  

The Dumplings tworzą Justyna Święs (śpiew i teksty) i Kuba Karaś (muzyka i teksty). Ich muzyka to nowoczesna elektronika nasiąknięta głębokim basem. Intensywność emocjonalna przełożona na teksty opisujące mikrokosmos relacji międzyludzkich z perspektywy młodych ludzi. Taneczny smutek i chwytliwe melodie. 

Bovska to zdecydowanie jedno z największych muzycznych objawień ostatnich lat. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty "Kaktus" wyprzedał sie w dwa dni, a jej utwory jeszcze przed premiera albumu biły rekordy popularnosci w Internecie, gdzie dotychczas odtworzono je ponad 6 milionow razy.

Paula i Karol to urodzona w Kanadzie Paula Bialska i Karol Strzemieczny wspólnie muzykować zaczęli w 2009 roku. Duet powstał z czystej potrzeby podzielenia się własną twórczością. Paula i Karol początkowo grali wyłącznie akustycznie, nie korzystając nawet z nagłośnienia. W Olsztynie będą promować swoją nową płytę "Our Town"

BeMy porusza się na granicy przebojowego popu i indie rocka. Ich singiel „Oxygen” okazał się radiowym hitem, notowanym na wielu listach przebojów. W 2013 roku BeMy wzięli udział w polskiej edycji talent show Must be the Music, w którym zajęli drugie miejsce, co otworzyło im drogę do kariery w rodzinnym kraju. 

L.U.C. i Rebel Babel Ensemble- L.U.C. to artysta obecny na polskiej scenie od 2006 roku, a na Olsztyn Green Festival wystąpi ze swoim nowym projektem Rebel Babel. Jego twórczość charakteryzuje się przede wszystkim brawurową zabawą słowem, która objawia się już w tytułach płyt (debiutancki „Haelucenogenoklektyzm. Przypowieść o zagubieniu w czasoprzestrzeni” czy „Kosmostumostów”).

Monika Borzym - na najnowszym krążku „Back to the Garden” Monika Borzym składa hołd jednej ze swoich idolek – Joni Mitchel. Od kilku lat artystka współpracuje z Tym Typem Mesem, na którego albumach regularnie pojawia się jako gość.

Ballady i RomanseSiostry Barbara i Zuzanna Wrońskie założyły swój wspólny zespół nieco przypadkiem. Wszystko zaczęło się w 2005 roku, kiedy razem nagrały muzyczną interpretację wiersza „Ballady i Romanse” Władysława Broniewskiego na potrzeby składanki poświęconej poecie. Utwór dał później swoją nazwę projektowi Ballady i Romanse, który siostry Wrońskie tworzą do dziś.

Daria Zawiałow- wokalistka i songwriterka od dzieciństwa brała udział w przeróżnego rodzaju konkursach i talent show, które doprowadziły ją do triumfu na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2016 roku, gdzie wygrała konkurs Debiuty swoim utworem „Malinowy chruśniak”.

Julia Pietrucha-  Julia Pietrucha i jej brawurowa płyta "Parsley" to zdecydowany hit. "On My Own" zyskał już ponad milion odsłon na serwisie YouTube. W kwietniu 2016 roku samodzielnie wydała swój debiutancki album „Parsley" zainspirowany kilkumiesięczną podróżą po Azji. Płyta zawiera 15 autorskich piosenek w balladowym klimacie pop, z elementami folku i kojącymi dźwiękami ukulele.

O.S.T.R- Adam Andrzej Ostrowski, znany jako O.S.T.R., niewątpliwie należy do legend polskiego rapu.Ukończył klasę skrzypiec na Akademii Muzycznej w Łodzi, równolegle rozwijając swoją karierę hip-hopową. Swoje pierwsze kroki w dziedzinie hip-hopu stawiał już w wieku 12 lat, mając lat 20 wypuścił swoje pierwsze demo „Saturator”. Oficjalnie zadebiutował jednak rok później albumem „Masz to jak w banku” (2001).

Dzieci do lat 12 i dorośli powyżej 65. roku życia na festiwal wchodzą za darmo.

Ceny biletów w dniu festiwalu:

  • karnet- 89 zł

  • bilet na pojedynczy dzień- 59 zł

Organizator: Agora SA. Współorganizator: Urząd Miasta Olsztyn

wideo


zdjęcia

Bovska
Hey
Ten Typ Mes
Łąki Łan
Fisz Emade
Mary Komasa
xxanaxx
Bownik
Opole 2017. Swiernalis
Debiutant reprezentujący Opole oświadczył: 'Z niesamowitą przykrością przyglądamy się temu, co dzieje się w tym roku z legendarnym wydarzeniem jakim jest Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Ucieszyliśmy się jak dzieci, gdy okazało się, że wygraliśmy konkurs i możliwość występu na tym wydarzeniu. Zdawało nam się, że spełnimy jedno z naszych marzeń.
Jednak nie - staliśmy się świadkami i uczestnikami wojny, w której trzeba stanąć po którejś sprawie.
Dlatego oznajmiamy, iż NIE WYSTĄPIMY W TYM ROKU NA FESTIWALU OPOLE. Jest nam bardzo przykro, że festiwal ten stał się areną walk. Ale może to i dobrze, bo przecież od tego jest sztuka. A my nie chcemy mieć nic wspólnego z tym co się tam dzieje. Pragniemy przeprosić i podziękować naszym Fanom, którzy głosowali na nas w konkursie, dziękujemy i przepraszamy Mela Koteluk i Piotr Stelmach za głosy - których nie wykorzystamy odwołując nasz występ. Kibicujemy Arkadiusz Wiśniewski w podtrzymywaniu pięknej tradycji.
Pozdrawiamy Was - Paweł, Jacek, Szymon'
Natalia Przybysz
Paulina Przybysz
The Dumplings

zobacz także

czytaj także

REKLAMA