Wizyta studyjna Aleksa Dancyga na Lubelszczyźnie i seminarium Follow-up
Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN
Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie i Koordynator Regionalny w projekcie „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów” we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie i Instytutem Yad Vashem w Jerozolimie zaprasza w dniach 20–26 września 2018 r. do udziału w wydarzeniach otwartych organizowanych w ramach wizyty studyjnej Aleksa Dancyga w woj. lubelskim oraz w seminarium Follow-up.
WIZYTA STUDYJNA
Program wizyty studyjnej obejmuje aktywności kierowane do szerokiej grupy nauczycielek i nauczycieli, edukatorów i edukatorek z Lubelszczyzny (i Mazowasza) oraz chętnych z innych województw zainteresowanych tematem edukacji o historii i kulturze Żydów oraz o Zagładzie. W ramach organizowanych spotkań otwartych Alex Dancyg, edukator Instytutu Yad Vashem, poprowadzi warsztaty metodyczne dotyczące przebiegu i znaczenia akcji „Reinhardt” w dystrykcie lubelskim oraz zaprezentowany zostanie projekt Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN" Akcja „Reinhardt” – w kręgu Zagłady.
W programie przewidziano także wizyty w szkołach w województwie lubelskim i mazowieckim, poczas których odbędą się warsztaty edukacyjne dla młodzieży połączone ze spotkaniem z Aleksem Dancygiem.
PROGRAM
Program wizyty stydyjnej i seminarium Follow-up
SPOTKANIA OTWARTE
Spotkania otwarte odbywające się na Lubelszczyźnie i Mazowszu:
Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN", sala czarna, ul. Grodzka 21
16.30–18.00 – spotkanie dla uczestnikczek i uczestników seminariów w Instytucie Yad Vashem
18.00–19.30 – spotkanie otwarte:
prezentacja programu "Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów", Anna Różańska
warsztat metodyczny Nie ma fotografii z ośrodków Zagłady… dotyczący akcji „Reinhardt", Alex Dancyg
prezentacja projektu Akcja „Reinhardt” – w kręgu Zagłady, Joanna Zętar, Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN"