REKLAMA

115. rocznica urodzin Józefa Czechowicza

15.03.2018, godz: 17.00

Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN

LublinGrodzka 21
WSTĘP WOLNY

Już od 18 lat, zawsze 15 marca, w Bramie Grodzkiej świętujemy „Urodziny Józefa Czechowicza”. Urodzony tego dnia w 1903 roku poeta swoje życie związał z rodzinnym miastem. Jemu też poświęcił jeden ze swoich najpiękniejszych tomików „Poemat o Mieście Lublinie”.

Scenariusz „Urodzin” stworzony wspólnie z prof. Władysławem Panasem od lat jest niezmienny. Do czytania „Poematu” zapraszamy wyjątkowe osoby związane z naszym miastem. „Poemat” czytają też chóralnie wszyscy uczestnicy „Urodzin”. W tym roku zaproszeni goście to: Małgorzata Domagała, Jacek Giszczak, Marek Gromaszek, Barbara Kasperek, Darek Prażmo i Jacek Studziński. Tradycyjnie odtworzony zostanie także fragment wiersza odczytany przez Władysława Panasa.
Jak co roku z tej okazji wydajemy „Poemat o Mieście Lublinie” w nakładzie zgodnym z aktualną rocznicą urodzin (w tym roku będzie 115 egzemplarzy) oraz okolicznościowy ex libris.
W tym roku uczestnicy urodzin otrzymają ręcznie wykonany i numerowany poemat w twardej oprawie w okleinie z czerpanego papieru, autorstwa pracowników Izby Drukarstwa Domu Słów (Alicji Magiery, Roberta Sawy i Sylwii Woźniak).
Miejsce: Sala Czarna, Brama Grodzka, ul. Grodzka 21
Termin: 15 marca (czwartek) 2018 r., godz.17.00
Wstęp wolny

REKLAMA