REKLAMA

W stronę reportażu: Hajstry. Krajobraz bocznych dróg

18.01.2018, godz: 19.00

Dom Słów - Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN

LublinŻmigród 1

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Adamem Robińskim wokół książki "Hajstry. Krajobraz bocznych dróg"!

Prowadzenie: Agnieszka Krawiec
"Według przeciętnego turystycznego opisu Polska to morze, jeziora, pasek gór i kilka najciekawszych miast pomiędzy. W literackim debiucie Adam Robiński zbacza z tych utartych szlaków i wydeptuje własne ścieżki w poszukiwaniu krajobrazowej egzotyki. Wędruje przez polską Saharę, płynie największą z dzikich rzek, a godzinę jazdy od Warszawy odnajduje Arktykę. Czyni to z pokorą dawnych krajoznawców: pieszo, kajakiem, na nartach. Ale najczęściej po prostu przystaje, żeby zobaczyć więcej: ślady tych, którzy przed wiekami wytyczali pierwsze drogi i znakowali szlaki, zdziczałe sady w miejscach wyludnionych wsi, drzewa tak stare, że mogłyby być tolkienowskimi entami.
W Hajstrach – niczym w niezrealizowanym dokumencie Wernera Herzoga – krajobraz to nie lista miejsc, które trzeba zobaczyć, ale suma zachwytów. Rzadko tak się pisze o Polsce. A jeszcze rzadziej się taką Polskę ogląda." /źródło: Wydawnictwo Czarne/
Adam Robiński (ur. 1982) – dziennikarz, debiutował w „Życiu Warszawy”, związany m.in. z „Rzeczpospolitą” i „National Geographic Polska”, stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego”. Finalista Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy.
Spotkanie realizowane jest pod patronatem Wydawnictwa Czarnego w ramach cyklu "W stronę".
„W stronę” to cykl spotkań literackich w Domu Słów promujących najnowszą literaturę.

REKLAMA