REKLAMA

Przeżywaj historię

03.0408.04.2017

Dom Słów

LublinKrólewska 17

Zapraszamy na tydzień otwarty w Domu Słów w ramach sezonu "Przeżywaj historię"!

W ramach sezonu „Przeżywaj historię” odbędą się otwarte tygodnie w ważnych miejscach, związanych z historią miasta. Zostaną udostępnienie nieodpłatnie przestrzenie wystawiennicze, zbiory oraz dokumenty związanych z różnymi etapami rozwoju Lublina. Będzie to czas zdobywania wiedzy historycznej o mieście, która przyda się w przeżywaniu i partycypowaniu w kolejnych wydarzeniach i następnych miesiącach programu całorocznych uroczystości.

Szczegółowy program wydarzeń w Domu Słów:

WYSTAWA
Lublin w okresie Solidarności. Zwiedzanie wystawy Siła Wolnego Słowa i Izby Drukarstwa:
Dom Słów, ul. Żmigród 1/Królewska 17
3-4 kwietnia, g. 10.00 i g. 16.00
5 kwietnia, g. 12.00 i g. 16.00
6-7 kwietnia, g. 10.00 i g. 16.00
8 kwietnia, g. 10.00 i g. 12.00

WARSZTATY
„Dopóki niebo nie płacze” – warsztaty artystyczno-literackie dla szkół podstawowych, inspirowane książką Iwony Chmielewskiej:
4 kwietnia (wtorek), g. 10.00-11.30 - brak miejsc
6 kwietnia (czwartek), g. 10.00 -11.30 - brak miejsc

„Dopóki niebo nie płacze” – warsztaty artystyczno-literackie dla szkół podstawowych, inspirowane książką Iwony Chmielewskiej.
Jest to niezwykła książka, głęboko zakorzeniona w historii Lublina. Składa się na nią szesnaście obrazów artystki, wiersze dla dzieci lubelskiego poety Józefa Czechowicza oraz przedwojenne fotografie z kolekcji szklanych negatywów odnalezionych w kamienicy przy Rynku 4 w Lublinie. Razem tworzą opowieść o żydowskich mieszkańcach Lublina, których losy brutalnie przerwała wojna. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję zobaczyć książkę Iwony Chmielewskiej, posłuchać wierszy Czechowicza oraz poznać historię szklanych negatywów. Spróbujemy przenieść się do czasów przedwojennego Lublina, przyjrzeć się mu, poznać jego zwyczaje i historie ludzi, którzy tworzyli to miasto. W części plastycznej zajęć, dzieci wykonają kolaże na bazie starych fotografii. Prowadząca: Magdalena Krasuska

zobacz także

REKLAMA