REKLAMA

Festiwal Wiosna Gospel 2017 - dzień 4

19.03.2017, godz: 19.00

Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka

LublinRadziszewskiego I. 16

uż po raz ósmy zapraszamy Was na Festiwal Wiosna Gospel, który w tym roku odbędzie się w dniach 16-19 marca. Czterodniowe, wyjatkowe swieto muzyki gospel to przede wszystkim warsztaty dla solistów i wokalistów, które stanowia sprawdzona i popularna wsród wielbicieli muzyki gospel formę nauki spiewu.

Festiwal Wiosna Gospel to kontynuacja i rozbudowanie Warsztatów Gospel w Lublinie, które organizowane są rokrocznie od kilkunastu lat. To wydarzenie, które łączy pokolenia, przełamuje bariery językowe, niszczy uprzedzenia i stereotypy, przywraca nadzieję i daje ogromne pokłady energii. Dzięki profesjonalnemu podejściu instruktorów uczestnicy warsztatów dowiadują się dużo o samym stylu muzyki gospel, a swoją wiedzę wprowadzają w praktykę, aby po wielogodzinnych ćwiczeniach z radością i entuzjazmem wystąpić przed publicznością, wspólnie tworząc niespełna 200-osobowy chór gospel. Jednak sama muzyka nie wystarczy, żeby pojąć czym jest Gospel. Muzyka gospel to muzyka dedykowana Bogu, o Bogu i dla Boga. Ale też dedykowana Tobie! Słowa pieśni niosą ze sobą nadzieję, a wiele osób zaczyna wierzyć lub umacnia swoją wiarę. Wiosna Gospel to czas rozwoju. To czas odnalezienia swojej drogi.

Swój udział w tegorocznej edycji festiwalu potwierdzili wspaniali instruktorzy muzyki gospel: pochodząca z Wielkiej Brytanii Tula Lynch oraz dobrze Wam już znany Brian Fentress prosto z USA.

Program:

18-19 marca – XIV Warsztaty Gospel w Lublinie + warsztaty Gospel Kids, instruktorzy: Tula Lynch (UK) i Brian Fentress (USA);

godz. 19.00 – Koncert Finałowy,

zespół: Piotrek Kiliański (piano), Bartek Raban (bas), Bartek Garczyński (gitara), Paweł Nowak (perkusja)

REKLAMA