REKLAMA

Wystawa Joanny Concejo "Zgubiona dusza - jestem, rysuje

06.1005.11.2018

Dom Słów

LublinKrólewska 17

Serdecznie zapraszamy na wystawę Joanny Concejo "Zgubiona dusza - jestem, rysuje".

„Był sobie raz pewien człowiek, który bardzo dużo i bardzo szybko pracował i już dawno zostawił swoją duszę gdzieś daleko za sobą”. To pierwsze zdanie opowiadania/bajki napisanej przed laty przez Olgę Tokarczuk. To krótkie opowiadanie było pretekstem do stworzenia równorzędnego świata przy pomocy ilustracji. Tak powstała niezwykła książka „Zgubiona Dusza” autorstwa Olgi i Joanny, obie są równorzędnymi autorkami narracji, jedna literackiej druga rysunkowej. Jedna w kilkunastu zdaniach nakreśla opowieść o problemie współczesnego świata, zabiegania i w efekcie zgubieniu duszy, druga część ilustracyjna, jest jakby stop klatkami momentów z czyjegoś życia, oczekiwaniem, wypełnionych ławeczkami, krzesłami, poczekalniami oraz bujnymi roślinami.

W październikowe dni zapraszamy państwa na spotkanie z Joanna Concejo, namawiamy do zatrzymania się i kontemplacji oryginalnych ilustracji do książki „Zgubiona dusza”. Dodatkowo na wystawie prezentowane będą szkicowniki autorki.

Joanna Concejo – urodziła się w 1971 roku w Słupsku, studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, na Wydziale Grafiki. W 1998 roku z dyplomem z rysunku i ilustracji w kieszeni osiadła na stałe we Francji. Jej książki ukazują się we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii, Polsce. W Polsce wydano: Dym, Książę w cukierni, Zgubiona dusza, Czerwony Kapturek, Dzikie łabędzie i Kiedy dojrzeją porzeczki. Nagrody: Calabria Encantata w 2004, Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY 2013, za ilustracje do książki Książę w cukierni. Wyróżnienie w kategorii : Fiction, w Bologna Ragazzi Award 2018 za książkę Zgubiona dusza.

REKLAMA