REKLAMA

Śpiewnik Nahornego - koncert z cyklu „Made in #jazzUMCS”

27.04.2017, godz: 19.00

Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka

LublinRadziszewskiego I. 16

wykonawcy

Włodzimierz Nahorny
Mariusz Bogdanowicz
Sebastian Frankiewicz

Legenda polskiego jazzu - Włodzimierz Nahorny - wystąpi ze studentami UMCS. Zapraszamy na niezwykły koncert.

Najlepsi wokaliści studiujący na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym UMCS zaśpiewają piosenki Włodzimierza Nahornego. W programie znajdzie się dwanaście piosenek Mistrza do tekstów m.in. Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego i Andrzeja Poniedzielskiego. Będzie słynny Jej portret, Księżyc nad Kościeliskiem i Czas rozpalić piec.

Jest to muzyka na wskroś oryginalna, nie mająca sobie równej. Najwyższej próby poziom artystyczny idzie w parze z fenomenem popularności. Piosenka Jej portret od lat stanowi niedościgniony wzorzec gatunku. Sztuka ambitna, a jednocześnie zrozumiała i komunikatywna.

Włodzimierz Nahorny - fortepian
Mariusz Bogdanowicz - kontrabas
Sebastian Frankiewicz - perkusja

Wokaliści:
Paulina Głuszek
Katarzyna Motyka
Aleksandra Rudzińska
Martyna Sabak
Magdalena Sałamacha
Monika Szymczyk
Denys Hurin
Bartłomiej Kawałek
Tomasz Wiśniewski

Włodzimierz Nahorny - pianista, saksofonista, flecista, kompozytor i aranżer muzyki jazzowej, rozrywkowej, teatralnej i filmowej. Jest absolwentem PWSM w Sopocie. Zdobył wiele nagród na konkursach i festiwalach w Polsce i za granicą. Najważniejsze z nich to: I nagroda solistyczna i zespołowa na Jazz nad Odrą 64; II nagroda na Konkursie Młodych Muzyków Jazzowych w Wiedniu w 1966; I nagroda na Festiwalu Jazzowym w Wiedniu 1967, którą odebrał z rąk Duke'a Ellingtona; I nagroda na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu kolejno w 1972 i 1973 r.

REKLAMA