REKLAMA

Festiwal Wschody. Dzień 1

07.04.2017, godz: 12.00

Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka

LublinRadziszewskiego I. 16

wykonawcy

Pablopavo i Ludziki

Festiwal Wschody jest ogólnopolskim festiwalem muzycznym. Bada i prezentuje piosenkę artystyczną w jej szerokim rozumieniu. Szósta odsłona festiwalu odbędzie się w “Chatce Żaka” i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie między 7 a 9 kwietnia.

Kluczem do odkrywania piosenki artystycznej jest ambitny dźwięk, mądre słowo i wyjątkowa ekspresja. Jest też czasem zakurzona piosenka autorska, pokryta warstwą ckliwego żalu piosenka poetycka i niedoceniana piosenka aktorska. 

W ramach Wschodów odbywa się Konkurs Piosenki Artystycznej - jego uczestnicy prezentują interpretację istniejących już utworów lub własną twórczość. To jedyny festiwal w Polsce, który kładzie nacisk na piosenki artystyczne powstałe po 2000 roku. - Stworzyliśmy tzw. “nową klasykę”, listę polskich utworów z ostatnich kilkunastu lat, których teksty i muzyka wyznaczają nowe niebanalne trendy w piosence - tłumaczy Ewelina Krawczyk, producent festiwalu. Można wybierać m.in. z twórczości Katarzyny Nosowskiej, Wojciecha Waglewskiego, L.U.C-a czy Artura Rojka.

VI Festiwal Wschody to też koncerty. Pablopavo i Ludziki ze swoimi muzycznymi historiami. Będzie nowa płyta “Ladinola” promowana singlem “Nie wiesz nic”, który przy okazji głośnego serialu, okrążył już kraj. Gaba Kulka również zagra nowy album. “Kruche” mają mocny, elektryczny charakter. Gitara basowa zastępuje kontrabas, a nawet delikatne ballady opowiadają raczej o zmierzchu cywilizacji niż sprawach sercowych. I w końcu Voo Voo. Czterech świetnych muzyków z płytą “7”, której premiera - jak Wschody - będzie jednym z pierwszych muzycznych przebudzeń tej wiosny.

wideo


zdjęcia

Opole 2016 - Scena Alternatywna, Pablopavo i Ludziki
Pablopavo
REKLAMA