REKLAMA

Koncert Sedes / Defekt Muzgó / Prawda

10.02.2017, godz: 18.00

Klub „Ave Cezar”

LubinJózefa Piłsudskiego 22
bilety od 25 zł

wykonawcy

Prawda
Defekt Muzgó
Sedes

Koncert trzech legendarnych dolnośląskich formacji:

SEDES / Legendarny Wrocławski zespół Punk Rockowy powstał w 1980 roku z inicjatywy Jana "Młodego" Siepieli oraz Adama "Kucharza" Zalewskiego, pochodzących z wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Pierwszy skład to: Młody-gitara i wokal, Kucharz-gitara, Kajtek-perkusja, Kufel-bas. Ten ostatni wkrótce opuścił zespół, a funkcję basisty przejął Młody. W tym składzie zespół zaczął się cieszyć coraz większym powodzeniem na wrocławskiej niezależnej scenie. Do historii przeszedł występ Sedesu we wrocławskim parku południowym na lokalnym przeglądzie "Muzyczny Start". Zespół wygrał pierwszą nagrodę (sesja nagraniowa w profesjonalnym studio), a odbierając ją członkowie zespołu wraz z grupą znajomych oddali mocz ze sceny wprost na stolik szanownego jury. W 1985 roku nastąpił rozpad grupy, której drogi rozeszły się w dwie strony. Młody przez chwilę próbował jeszcze utrzymać Sedes w formie przy pomocy Kucharza, co niestety nie sprawdziło się i po kilku miesiącach grupa przestała istnieć a Kajtek i Celej założyli Program 3, formacje początkowo punk rockową a z czasem ewoluującą w stronę bardziej odjechanego i cięższego rockowego grania. W 1991 roku Młody po kilku wcześniejszych nieudanych próbach postanowił reaktywować zespół. Sedes zaczął występować w składzie: Młody-wokal, Rudy-bębny, Para-bas i Wojtek-gitara. W 1993 roku z zespołu odszedł Para i od tamtej pory do dziś zespół funkcjonuje niezmiennie w trzyosobowym tym samym składzie.

PRAWDA / Wrocławska formacja Punk Rockowa założona latem 1994 roku przez Skutera i Melona, jako swoista kontynuacja legendarnego na Dolnym Śląsku zespołu Zwłoki, działającego w latach 1980-1983. Zespół włączył do swojego repertuaru jedynie kilka piosenek Zwłok, napisanych przez Skutera. Swój debiutancki materiał, „Biologia z drugiej strony” Prawda zarejestrowała w grudniu 1994 roku. Przez kilkanaście lat funkcjonowania nagrała cztery regularne albumy, kilka ep-ek, album kompilacyjny i wiele składanek. Działalność zespołu zawieszona w 2009, Reaktywowany na jesień 2016 roku.

DEFEKT MUZGÓ / Powstał w 1981 w Wałbrzychu pod nazwą Bunt. W 1982 muzycy zmienili nazwę na Defekt Muzgó. W tym czasie grupę tworzyli: wokalista Wojciech „Walec” Walczyk, gitarzysta Tomasz „Siwy” Wojnar, basista Piotr Bojan oraz Krzysztof „Heban” Migdał. W 1983 zespół po raz pierwszy wystąpił na festiwalu w Jarocinie prezentując się szerszej publiczności. Dwa lata później odszedł Walczyk –jego obowiązki przejął wówczas Siwy. Grupa jako trio kontynuowała działalność grając w tym okresie szereg koncertów w różnych miastach (m.in. ponownie w Jarocinie w 1987 i 1988).W 1988 ukazał się pierwszy album zespołu Defekt Mózgu, będący zapisem koncertów z Wałbrzychu,Jarocina,Legnicy, oraz jednego utworu z demo, pochodzącego z 1984 roku. W 1990 zespół wystąpił po raz kolejny w Jarocinie zdobywając nagrodę publiczności na „Małej Scenie” oraz szeroki rozgłos: podczas koncertów innych wykonawców na „Dużej Scenie” (transmitowanych przez telewizję) publika stanowczo domagała się występu Defektu. Niechętni zespołowi organizatorzy festiwalu musieli ulec by nie dopuścić do zamieszek.

REKLAMA