REKLAMA

Kabaret w Polsce 1950-2000

15.10.2016, godz: 18.00

Klub Nauczyciela

ŁódźPiotrkowska 137
WSTĘP WOLNY

Andrzej Domagalski i Leszek Kwiatkowski zapraszają na Podwieczorek z kabaretem!
Spotkanie, promujące ich pierwszą wspólną publikację, "Kabaret w Polsce 1950-2000", odbędzie się 15.10. o godz. 18 w Klubie Nauczyciela (ul. Piotrkowska 137) w Łodzi.
Spotkanie poprowadzi Wojciech Kawecki; ponadto wystąpią: Andrzej Janeczko i Maja Piwońska, czyli Trzeci Oddech Kaczuchy, kabaret Kapota, Stanisław Bożyk, Małgorzata Warzecha, Krystyna Piaseczna, Teresa Gałczyńska, Ewa Kuklinska i Krystyna Giżowska.
Wstęp wolny po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu udziału do Klubu Nauczyciela, tel. 42-636 25 98.
Ilość miejsc ograniczona.
"Kabaret w Polsce 1950-2000" to pierwsza taka pozycja na polskim rynku wydawniczym. Autorzy – Leszek Kwiatkowski oraz Andrzej Domagalski – w ciągu 4 lat wykonali tytaniczną pracę, tworząc niezwykłą monografię polskiego kabaretu. Publikacja została wydana w formie felietonów historyczno-obyczajowych, spisanych na 399 stronach. Zawiera 334 biogramy kabaretów oraz artystów z nimi związanych oraz 460 często dotychczas niepublikowanych zdjęć. Aby przybliżyć czytelnikom, szczególnie młodym, historię polskiej satyry, autorzy książki podzielili ją na dekady, bowiem tak się złożyło w dziejach powojennej Polski, iż kolejne dziesięciolecia przynosiły radykalne zmiany polityczne. Rozdziały książki poprzedzone są opisem ówczesnej rzeczywistości, w której przyszło żyć i tworzyć polskim satyrykom.
Andrzej Domagalski - przed laty był m. in. szefem programu krakowskiej Rotundy (inicjator Jazz Juniors i KIKS-u czyli Konkursu Inicjatyw Kabaretów Studenckich, poprzednika PAKI, realizator pierwszych edycji Krakowskich Reminiscencji Teatralnych), jest również współautorem książek „Studenckie festiwale teatralne w Polsce”, „Boży doping” (sportowcy a religia) oraz albumu „Pieśń nad pieśniami. Artyści na trzecie tysiąclecie”; ma w swoim dorobku także i tomiki wierszy „Mosty fikcji” i „Tego dnia, tamtej nocy”. Przez kilkanaście lat był etatowym dziennikarzem „Tempa”, związany jest także z „Dziennikiem Polskim”.
Leszek Kwiatkowski - pomysłodawca, współautor i wydawca niniejszej publikacji. Od ponad 40 lat związany z branżą artystyczną. Reżyser estradowy, producent teatralny i muzyczny. Autor tekstów kabaretowych ("Niekiepski Kabaret") i spektakli komediowych ("Zwariowany Komisariat"). W latach 70. i 80. ubiegłego wieku związany z Krakowską Kulturą Studencką. Wraz z Andrzejem Domagalskim stworzył Konkurs Inicjatyw Kabaretów Studenckich (KIKS) w SCK Rotunda , który obecnie jako PAKA, jest najpopularniejszym festiwalem kabaretowym w Polsce.

REKLAMA