REKLAMA

15 Międzynarodowe Triennale Tkaniny, Łódź 2016

09.0530.10.2016

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi - Biała Fabryka

ŁódźPiotrkowska 282
bilety od 10 zł

Łódzkie triennale jest obecnie najstarszą, największą i najbardziej prestiżową na świecie wystawą promującą współczesną sztukę włókna. Pierwsza edycja triennale miała miejsce w 1972 r.

15 Międzynarodowe Triennale Tkaniny jest prezentacją najnowszych dokonań w dziedzinie tkaniny artystycznej na świecie. Na wystawie prezentowane są zróżnicowane prace, zaczynając od tradycyjnych gobelinów przyściennych poprzez rzeźbiarskie formy trójwymiarowe na instalacjach tkackich kończąc. Dominujące w tej edycji są techniki hafciarskie, użyte w różnych odmianach, w tkaninach o różnorodnym formacie, często łączone z innymi technikami tkackimi.

Triennale jest wystawą i zarazem konkursem odbywającym się co trzy lata. Wszystkie prace zgłoszone do konkursu, oprócz kryteriów artystycznych, musiały spełniać główne kryterium techniczne – dzieła powinny być wykonane z surowców włókienniczych lub operować techniką przeplotu.

Wyboru uczestników dokonali konsultanci narodowi poszczególnych krajów oraz Rada Programowa 15 Międzynarodowego Triennale Tkaniny, która nominowała również artystów z Polski.

zdjęcia

Tereza Barabash (Ukraina), ''Deszcz na Ukrainie'' - Złoty Medal 15 MTT oraz Nagroda Fundacji AKAPI
Anna J.van Stuijvenberg (Niderlandy), ''Zobacz to, czego nie można dostrzec'' - Brązowy Medal 15 MTT
Laima Ore-Oržekauskiene (Litwa), ''Dedykowane Ojcu. Miejski Szpital w Wilnie, Poślizg (Potknięcie, błąd) Nr 1'' - Srebrny Medal 15 MTT
Joanna Rusin (Polska), ''Kompozycja na kanwie'' - Brązowy Medal 15 MTT
Anne Bjorn (Dania), ''Przezroczysty krajobraz'' - Srebrny Medal 15 MTT

zobacz także

czytaj także

REKLAMA