REKLAMA

W środku miasta

W środku miasta

dla dzieci | 90 min
Reż. nieznany
premiera:
Teatr Piccolo
Łódź, 90-002
Juliana Tuwima 34

Spektakl teatralny pt. ”W środku miasta”

Konstrukcją spektaklu jest moralitet. Spektakl opowiada o losach dziecka żyjącego w patologicznej rodzinie. Główny bohater staje między biegunami moralności: Aniołem i Diabłem, Dobrem i Złem i wszelkimi jego personifikacjami. One kierują bohaterem, przeciągając go na jedną bądź na drugą stronę.

Użyte w spektaklu środki artystycznego wyrazu tj. lalki teatralne oraz plan „żywy”, pozwalają na symboliczne, ale jakże sugestywne pokazanie scen tragicznych i drastycznych w losach bohatera (brak okazywania uczuć, odrzucenie, brak akceptacji, pierwszy kontakt z nałogiem, śmierć).

Zadaniem spektaklu jest nawiązanie silnej więzi emocjonalnej pomiędzy aktorami a widownią, jest też prowokacją do identyfikowania się widzów z bohaterami spektaklu (dzieckiem, matką, ojcem, dealerem) - wywołanie uczuć: współczucia, chęci niesienia pomocy, czy też poczucia winy lub złości i buntu

2. Psychodrama – dwóch widzów pod nadzorem aktorów gra role rodziców. Widzowie tworzą pozytywne zakończenie spektaklu, w którym dziecko zyskując akceptacje i miłość rodziców, nie umiera.

Psychodrama aktywizuje emocjonalnie widownię i prowokuje do wypowiadania słów „symboli”: kocham, przepraszam, wybaczam, zmienię się, obiecuję, postaram się.
3.Talk show - aktorka prowadząca nawiązuje otwartą rozmowę z publicznością.

repertuar

REKLAMA