REKLAMA

Jarmark Świętojański 2016

24.06.2016, godz: 15.00

Bulwar Czerwieński

Krakówbulwar Czerwieński

Jarmark Świętojański – 3 dni z Jagiellonami!
Siódma edycja Jarmarku Świętojańskiego w Krakowie upłynie pod sztandarem Jagiellonów. Przez trzy dni mieszkańcy Krakowa i turyści będą mogli poczuć smak, zapach, a przede wszystkim klimat wspaniałych, złotych czasów Jagiellonów!

Spektakle, występy, pokazy, ścieżki edukacyjne, pojedynki, gra miejska i barwny korowód – to tylko część atrakcji, które Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe przygotowało na tegoroczną, siódmą edycję Jarmarku Świętojańskiego.

Klimat i nastrój epoki powróci pod Wawel już w piątek 24 czerwca, gdy na Bulwarze Czerwieńskim rozpocznie się 7. edycja Jarmarku Świętojańskiego. Już na pierwszy dzień wydarzenia przygotowano wyjątkowe atrakcje! Od 15.00 na głodnych dobrej historii mieszkańców Krakowa i turystów, którzy odwiedzą wtedy miasto, będą czekać rzemieślnicy i ścieżki edukacyjne. Wszyscy będą mieli okazję poznać osobiście gwiazdy szesnastowiecznego Krakowa – królową Bonę, Stańczyka, licznych dworzan w trakcie spektaklu, który zaprezentuje Cracovia Danza. „Maskarada Królowej Bony” to baletowo-pantomimiczne przedstawienie z muzyką renesansu polskiego, włoskiego i francuskiego, inspirowane zapisami polskich obyczajów dworskich za panowania ostatnich Jagiellonów. Tancerze w bogatych, zrekonstruowanych strojach i stylizowanych maskach przeniosą widzów w świat renesansu, fantazji, miłości i dworskich intryg, który przywiozła ze sobą do Polski królowa Bona.

REKLAMA