REKLAMA

PlakatFest Starter

10.0525.05.2018

Dydo Galeria Plakatu w Krakowie

Krakówal. Marsz. Focha F. 1

Czy macie ochotę na mały przedsmak tego, co będzie się działo podczas 3. edycji PlakatFestu 2018?
Zapraszamy do Krakowa na PlakatFest starter! Przyjdź i zobacz ponad 50 plakatów z poprzednich edycji festiwalu. Plakaty teatralne, muzyczne, imprezowe przysłane przez artystów z całego świata oraz prace młodych adeptów sztuki projektowania plakatów, jakie zostały wyłonione w konkursie pt. Hajcujemy.
To tylko zapowiedź głównego wydarzenia, które odbędzie się już 25 maja 2018 w Chorzowie!
PlakatFest to festiwal promujący sztukę plakatu. Do udziału w wystawie przeglądowej zapraszani są aktywni zawodowo graficy, studenci ostatnich lat wyższych uczelni plastycznych oraz osoby zajmujące się projektowaniem.
Festiwal plakatu w Chorzowie ma już swoją trzecią edycję. W ciągu dwóch poprzednich odsłon rozrósł się do imprezy międzynarodowej, a plakaty nadesłane na festiwal zaczęły być prezentowane pod szyldem PlakatFestu również w innych miastach otwartych na sztukę plakatu, m.in. w Szeklerland w Rumunii, a w tym roku w Krakowie, słynącym z zamiłowania do plakatu artystycznego.
Głównymi wydarzeniami tegorocznej edycji są wystawy, na które składają się plakaty zgłoszone na festiwal, jak również kuratorska wystawa plakatu iberoamerykańskiego zorganizowana we współpracy z Susaną Machicao Pacheco. Dzięki otwartej formule festiwalu podczas jego trwania odbywać się będą także imprezy towarzyszące, spotkania z artystami, koncerty i warsztaty.

REKLAMA