REKLAMA

Max Ernst. Sny ornitologa

21.08.2016, godz: 12.00

Międzynarodowe Centrum Kultury

KrakówRynek Główny 25
WSTĘP WOLNY

Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza na finisaż wystawy "Max Ernst. Sny ornitologa".

W programie:

12.00, 14.00 - zwiedzanie wystawy z przewodnikiem
12.00-15.00 - warsztaty sitodruku z MADU Studio. MCK zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcieliby nauczyć się techniki sitodruku i przy jej pomocy nadrukować na tkaninie jubileuszowego kruka MCK. Czterdzieści pierwszych osób otrzyma bezpłatnie bawełniane torby, ale można przynieść także własne tkaniny, np. torby czy koszulki.
12.30 - MINIspotkania ze sztuką - Trójwymiarowo. Godzinne zajęcia dla dzieci w wieku od czterech do sześciu lat, których tematem jest pojęcie związane z tematyką wystawy Max Ernst. Sny ornitologa.

Wystawa "Max Ernst. Sny ornitologa" przybliża twórczość Maxa Ernsta poprzez pryzmat jego głębokiego przekonania o ptasim rodowodzie i posługiwania się figurą ptaka jako alter ego artysty. Fascynacja ptakami będzie pretekstem do pokazania niezwykłej inwencji artysty w eksperymentowaniu w zakresie nowych technik artystycznych oraz roli, jaką Ernst odegrał w kreowaniu ważnych trendów w sztuce XX wieku, takich jak dadaizm, surrealizm, abstrakcja aluzyjna. Ekspozycja nie ogranicza się do prezentacji bogatej twórczości Ernsta (graficznej, malarskiej, edytorskiej i rzeźbiarskiej), ale poprzez zdjęcia dokumentalne, listy i teksty pokaże jego niezwykłą osobowość i burzliwe koleje życia. Wystawa przygotowywana wspólnie z niemieckim Max Ernst Museum Brühl des LVR.

czytaj także

REKLAMA