REKLAMA

Miesiąc Fotografii w Krakowie. Spotkanie mistrzowskie z Jörgiem Colbergiem

05.06.2016, godz: 17.00

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

KrakówMarii Konopnickiej 26
WSTĘP WOLNY

Spotkanie mistrzowskie z Jörgiem Colbergiem. Prowadzi Rafał Milach

Jörg M. Colberg - zamieszkały w Northampton pisarz, fotograf i nauczyciel akademicki. Utworzona przez niego w 2002 roku strona internetowa Conscientious (cphmag.com) stała się jednym z najczęściej odwiedzanych i najbardziej wpływowych blogów zajmujących się współczesną fotografią artystyczną. W 2006 roku American Photo uwzględniła go na dorocznej liście „innowatorów w zakresie fotografii”, a pięć lat później Life.com w uzasadnieniu przyznanej blogowi nagrody napisało: „nie ma w tym ni krzty blagi, dlatego teżConscientious słusznie traktuje się i chwali jako jeden z nielicznych istotnych zakątków internetu poświęconych fotografii”.

Oprócz zapisków umieszczanych na stronie internetowej publikuje też artykuły w wydawanych na całym świecie czasopismach dotyczących fotografii i designowi ("British Journal of Photography", "Creative Review", "Chinese Photography Magazine", "FOAM Magazine" i in.). Eseje jego autorstwa znaleźć można w poświęconych fotografom monografiach.

W 2010 roku zaczął pracę na wydziale realizującym program International Limited-Residency Photography MFA Program w Hartford Art School/University of Hartford, wykładając zarazem w  Massachusetts College of Art and Design (MassArt) i Rhode Island College of Design (RISD). Dwa lata później objął stanowisko adiunkta w Hartford Art School/University of Hartford.

Pierwsza książka Jörga M. Colberga zatytułowana "Understanding Photobooks: The Form and Content of the Photographic Book" ukaże się na początku 2017 roku.

czytaj także

REKLAMA