REKLAMA

Miejskie Granie: Zamilska

25.08.2017, godz: 20.00

Samo Ż / Tytano

KrakówDolnych Młynów 10

wykonawcy

Zamilska

Zamilska wystąpi 25 sierpnia w ramach cyklu Miejskie Granie.

Muzyka Zamilskiej rozpoznawalna jest poprzez ciężkie, rytmiczne, wypełnione basem brzmienia. Pierwsze skojarzenie: techno. Jednak jej muzyka wybiega poza definicje tego gatunku i niełatwo ją zaszufladkować. Oscyluje pomiędzy elektroniką, world music a noisem.

Na scenie Zamilska emanuje energią, a każdy koncert to żywiołowa dawka monstrualnego basu i potężnych bitów, wprowadzająca publiczność w taneczny trans. Nowe wydawnictwo, Undone, czerpie inspiracje z różnorodnych źródeł: od surowych brzmień z rodzimego Śląska precyzyjnie przeplecionych plemiennymi śpiewami oraz orientalnymi dźwiękami poprzez mechaniczne odgłosy aż po industrialny brud.

Debiutancki album Untune z 2014 umożliwił Zamilskiej zainstnienie na rynku muzycznym nie tylko w Polsce, ale też za granicą, a także występy w całej Europie. Podkreśla, że nie jest didżejką, lecz kompozytorką i producentką. Wśród różnych planów wspominała o chęci zaangażowania do swoich utworów wokalistów – zapowiada nie tylko kolejny autorski materiał, ale także wydanie wspólnej płyty z Iwoną Skwarek z duetu Rebeka. Remiksowała m.in. Ritę Pax (z wokalistką Pauliną Przybysz), The Dumplings czy Natalię Fiedorczuk.

wideo


zdjęcia

Natalia Zamilska
REKLAMA