REKLAMA

Wielkopolska Press Photo 2016

18.0520.06.2017

Muzeum Technik Ceramicznych

KołoKajki 44

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu jest organizatorem Konkursu Fotograficznego „Wielkopolska Press Photo”, który od 2000 r. jest coroczną konfrontacją dokonań fotoreporterów województwa wielkopolskiego. Być we właściwym miejscu, we właściwym czasie i zrobić z tego wyjątkową opowieść – to się udało w tym roku, przede wszystkim, dwóm fotoreporterom: Adrianowi Wykrocie i Pawłowi F. Matysiakowi.

Po raz pierwszy w historii konkursów Wielkopolska Press Photo jury nie przyznało nagrody Grand Prix. Z bogactwa. Z powodu równej oceny dwóch zestawów zdjęć: Pawła F. Matysiaka „Czarny marsz” i Adriana Wykroty „Prezydent”.

Do ubiegłorocznej edycji konkursu zgłosiło swoje prace 75 uczestników przysyłając ponad 1000 fotografii. Jury pod przewodnictwem znanego gnieźnieńsko-poznańskiego fotoreportera – Marka Lapisa, oceniło nadesłane prace, kwalifikując blisko 200 do pokonkursowej wystawy. W jury byli także Jerzy Mianowski ze Stowarzyszenia Prasy Lokalnej, Władysław Nielipiński i Mateusz Kiszka z WBPiCAK.

zobacz także

REKLAMA