REKLAMA

11.Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku – Koncerty Mistrzów - dzień 4

30.09.2019, godz: 20.30

Bazylika Świętej Trójcy

KobyłkaKościelna 2
WSTĘP WOLNY

Recital Romantyczna Europaza inauguruje 11 edycję Festiwalu Perła Baroku® – Koncerty Mistrzów w podwarszawskiej Kobyłce. Od 2008 r koncerty festiwalowe odwiedziło ponad 40tys. osób, a kluczem doboru artystów jest wybitna osobowość artystyczna.

Koncert 5-Muzyka bez granic 2
Anna Szarek występuje na festiwalu niezwykle rzadko. Jej koncert odbył się dotąd tylko raz, w 2014r. Nosił wtedy tytuł „Muzyka bez granic” i zarejestrowano podczas tego wieczoru płytę o tym samym tytule. W 2018r- po raz drugi w 11letniej historii festiwalu na scenie jago twórczyni i dyrektor ale przede wszystkim wiolonczelistka.
Muzyka bez granic II to oczywiscie odniesienie do koncertu z roku 2014. Nie powtórzy się ani jeden utwór, ale misja pozostanie niezmieniona. Koncerty te poszukują odpowiedzi na pytanie co łączy i jak bardzo łączy muzykę sprzed stuleci: Bacha, Vivaldiego, Barbera – z twórczością Ennio Morricone, Jeffa Lynne czy Roya Orbisona ? W programie znajdą się też utwory Arety Franklin, Andrew Lloyda Webera, Stinga… Wszystko po to, by każdy znalazł swoją odpowiedź.

Program koncertu

Ennio Morricone- Chi Mai
Samuel Barber – Agnus Dei
Jan Sebastian Bach – Adagio z koncertu na obój
Antonio Vivaldi – Verdo con mio di letto
Ennio Morricone – Cinema Paradiso
Jeff Lynne, Roy Orbison – A Love so Beautiful
Giacomo Puccini – Mio Babbino Caro
Areta Frankilin – I say a little Prayer
Sting – Shape of My Heart
Sting – Fields of God
Andrew Lloyd Weber – Phantom of the Opera
Ennio Morricone- Le vent le cri

REKLAMA