REKLAMA

11.Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku – Koncerty Mistrzów - dzień 3

27.09.2019, godz: 19.00

Bazylika Świętej Trójcy

KobyłkaKościelna 2
WSTĘP WOLNY

Recital Romantyczna Europaza inauguruje 11 edycję Festiwalu Perła Baroku® – Koncerty Mistrzów w podwarszawskiej Kobyłce. Od 2008 r koncerty festiwalowe odwiedziło ponad 40tys. osób, a kluczem doboru artystów jest wybitna osobowość artystyczna.

Koncert 3-Debiuty 2018
Jan Wachowski

Festiwal Perła Baroku 2018 po raz pierwszy zaprezentuje koncert DEBIUTY 2018. Jego misją jest promowanie młodych talentów, a szczególnie utalentowanej polskiej młodzieży. Świat artystyczny jest- wbrew pozorom- dość brutalny i niewątpliwie każda szansa, dana stojącym na początku kariery młodym ludziom – jest ważna. Festiwal PERŁA BAROKU ® będzie odtąd aktywnym uczestnikiem tego wsparcia.

Program koncertu

ŚWIATOWE PRAWYKONANIE
Jan Wachowski – 7 Preludiów na fortepian

1. Presto
2. Adagio – Andante
3. Allegretto
4. Presto con fuoco
5. Adagio e molto affettuoso
6. Prestissimo
7. Con moto e amoroso

Juliusz Zarębski – Polonez Op. 6

Pierwszy raz na koniec lata, pierwszy raz 6 koncertów, pierwszy raz biletowany koncert, pierwszy raz DEBIUTY .

Na ten historyczny koncert, rozpoczynający nową serię wydarzeń na naszym festiwalu, zaprosiłam Jana Wachowskiego -młodego utytułowanego pianistę i kompozytora, zwycięzcę m.in. Międzynarodowego konkursu Kompozytorskiego Cum Laude Music Awards w Madrycie (2017), oraz XXI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Pietro Argento w Barii we Włoszech (2018).

Koncert 4- Magia impresjonizmu
Nazareno Ferruggio

Nazareno Ferruggio należy do pianistów wybitnie utalentowanych. Lista jego nagród -zamieszczona poniżej- jest przekonująca. Jednak to spotkanie z nim, słuchanie go na żywo i jego tak wyróżniająca się niezwykła muzykalność spowodowały recital, który przed nami.
W czerwcu 2017r Nazareno Ferruggio pojawił się na 10. edycji Festiwalu Perła Baroku towarzysząc przy fortepianie meksykańskiemu tenorowi Baltazarowi Zuniga. Kilka solowych utworów, które wykonał tamtego wieczoru brzmiało znakomicie. Była to muzyka nurtu impresjonizmu, dlatego w tym roku poprosiłam Nazareno o jego solowy impresjonistyczny program.


Program koncertu

Claude Debussy:

La Fille aux cheveux de lin
Clair de Lune
Arabesque 1
Reverie

Erik Satie : Trois Gymnopedies

Maurice Ravel : Menuet

Frederic Mompou :

Pajaro Triste
Secreto

Alexander Scriabin : Preludia op. 11 no 4, 13,15, 22.

Arvo Paert : Fuer Alina, Variationen zur Gesundung von Arinuschka

Manoel Ponce :
Malgrad Tout
Intermezzo

Claude Debussy : Jardins sous la pluie

REKLAMA