REKLAMA

Spotkanie Autorskie Andrzej Bober

11.10.2016, godz: 17.00

Dom Środowisk Twórczych / Pałacyk Zielińskiego

KielceZamkowa 5
WSTĘP WOLNY

Zapraszamy do Salonu Publicystyki Umiarkowanej na spotkanie autorskie z Andrzejem Boberem, połączone z promocją książki "Zawodowiec".

Andrzej Bober – polski dziennikarz, któremu niezwykła popularność przyniosło prowadzenie pierwszego w TVP programu na żywo i bez cenzury - „Listów o gospodarce”.
Urodził się w 1936 roku w Warszawie. Na Żoliborzu przeżył okupację i Powstanie Warszawskie. Ukończył, gimnazjum im. Tadeusza Rejtana. Absolwent wydziału ekonomii politycznej Uniwersytetu Warszawskiego. Zawód dziennikarza najpierw uprawiał w „Życiu Gospodarczym”, następnie w „Życiu Warszawy”. W latach 70. – na zaproszenie Bożeny Walter – rozpoczął współpracę z TVP. Jesienią 1980 r. roku zaczął tworzyć i prowadził program „Listy o gospodarce”, w którym na antenie głośno zadawał pytania, które po cichu zadawali sobie Polacy stojący w kolejkach.
Laureat dwóch Złotych Ekranów za najlepsze programy telewizyjne.
Po 13 grudnia 1981 r. wyrzucony z telewizji. Pracował jako dostawca sztucznej biżuterii, dyrektor marketingu w firmie polonijnej Dampex. Następnie w firmie poligraficznej Polprodukt wydał – za zgodą autora - „Archipelagu Gułag” Aleksandra Sołżenicyna).
W 1988 r. doradzał Lechowi Wałęsie przed debatą telewizyjną z Alfredem Miodowiczem. W 1989 r. – za prezesury Andrzeja Drawicza - został dyrektorem generalnym w TVP, wrócił do powadzenia nowej edycji „Listów o gospodarce”.
Po odejściu z TVP był m.in.: redaktorem naczelnym „Życia Warszawy” i wykładowcą w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2001 r. jest właściciel firmy doradczej w obszarze pozyskiwania funduszy unijnych Consulting Andrzej Bober.
Żonaty z Barbarą Wilewską, ma syna Mikołaja i wnuka Michała. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu książek (zwłaszcza o II wojnie światowej), na Mazurach oraz w towarzystwie osób zaprzyjaźnionych.
Bezpłatne zaproszenia dostępne w Pałacyku Zielińskiego od 26 września

REKLAMA