REKLAMA

REALITY 60. 70.fotografie Lecha Charewicza i Andrzeja Zborskiego

17.12.201615.01.2017

Galeria ENGRAM, Centrum Kultury Katowice

KatowicePl. Sejmu Śląskiego 2

Na wystawie zaprezentowane zostaną czarno-białe fotografie z lat 1960-79 autorstwa dwóch warszawskich fotografów: Lecha Charewicza i Andrzeja Zborskiego. Dzięki uprzejmości artystów i możliwości prezentacji prac wybranych z ich bogatych archiwów - organizatorzy zapraszają do obejrzenia klimatycznych fotografii nieistniejącego już świata. Są to kadry pokazujące rzeczywistość sprzed półwiecza - życie codzienne, miejsca i portrety ludzi żyjących w Polsce tamtych lat.

Lech Charewicz - ur. w 1935 r. w Warszawie. Tu przeżył wojnę. W 1954 r. zdał maturę i uzyskał tytuł fototechnika. Był uczniem m. in. : M. i W. Dederków, Z. Sołtana, Zb. Pękosławskiego, A. Węcławskiego. Drogą samokształcenia doskonalił warsztat fotografika. Brał udział w licznych konkursach.
W 1970 roku uzyskał międzynarodowy tytuł Artiste FIAP. Był członkiem zarządu Warszawskiego Towarzystwa Fotograficznego, jest członkiem ZPAF (od 1972 roku). Pracował jako instruktor fotografii z uprawnieniami Ministerstwa Kultury i Sztuki.

Andrzej Zborski - ur. w 1929 r. w Warszawie. Fotografią pasjonował się od 1941 roku. Całe życie z pasją fotografował wielkich twórców, kompozytorów, dyrygentów i wykonawców muzyki poważnej. Wykonywał artystyczną dokumentację ludzi, zdarzeń i sytuacji związanych z wydarzeniami muzycznymi i społecznymi. Członkiem ZPAF został w 1957 roku. W 1966 r. w warszawskiej galerii Kordegarda zorganizował prestiżową indywidualną wystawą fotografii „Tematy muzyczne”, pokazywaną potem w innych miastach Polski.

REKLAMA