REKLAMA

Jamie Cullum w NOSPR

26.02.2017, godz: 18.00

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia

KatowicePlac Wojciecha Kilara 1
bilety od 100 zł

wykonawcy

Jamie Cullum
Narodowa Orkiestra Polskiego Radia

Jamie Cullum wystąpi z Narodową Orkiestrą Polskiego Radia 26 lutego w katowickim NOSPR.

Jamie Cullum - brytyjski muzyk jazzowy, pianista, gitarzysta i perkusista, laureat nagrody Grammy i 2 Złotych Globów. Wykonuje własne kompozycje, jak i covery innych wykonawców, sięga w różne muzyczne regiony, z tego też powodu jego muzyka określana jest często jako jazz/pop lub crossover. Cullum czerpie inspiracje z wielu różnych gatunków muzyczny, dzięki temu jego muzyka jest bardzo eklektyczna, choć mocno zakorzeniona w jazzie.

Swój pierwszy album "Heard It All before" nagrał w wieku 19 lat. W sumie na koncie ma 7 albumów, które sprzedały się w milionach egzemplarzy na całym świecie. W 2003 roku Cullum został nagrodzony w kategorii jazzowej przez BBC, jako najlepsza wschodząca gwiazda. W tym samym roku magazyn "More" przyznał mu tytuł osobowości roku. W 2005 roku został nominowany w dwóch kategoriach do BRIT Awards oraz w jednej do Grammy. Rok ten przyniósł mu nagrodę słuchaczy Radia 2 BBC za najlepszego wykonawcę. W 2009 roku otrzymał nominację do Złotego Globu za kompozycję "Gran Torino" z filmu Clinta Eastwooda. Cullum jest określany nadzieją muzyki jazzowej, a według danych BBC, najpopularniejszym brytyjskim muzykiem jazzowym w historii. Nazywa się go "bijącym sercem jazzu", "Beckhamem jazzu" oraz "Sinatrą w trampkach".

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia - pełni rolę ambasadora kulturalnego reprezentującego Polskę na międzynarodowej scenie artystycznej. Zespół zrealizował ponad 200 nagrań dla wielu renomowanych wytwórni, występował niemal we wszystkich krajach Europy, a także na innych kontynentach, współpracując z wieloma znakomitymi dyrygentami, solistami i kompozytorami.

wideo


zobacz także

REKLAMA