REKLAMA

Wyspa czyli Hala Rajska według Avenariusa

27.10.2018, godz: 18.00

Muzeum Miejskie "Dom Gerharta Hauptmanna"

Jelenia GóraMichałowicka 32
bilety od 15 zł

Spektakl teatralny „Wyspa czyli Hala Rajska według Avenariusa”
Nowa propozycja – spektakl teatralny

w Domu Gerharta Hauptmanna
„Wyspa czyli Hala Rajska według Avenariusa”

Pod takim tytułem proponujemy Państwu wyjątkowy spektakl teatralny rozgrywający się we wnętrzu Hali Rajskiej willi Gerharta Hauptmanna.
Punktem wyjścia jest przyjazd w 1946 roku malarza Johannesa Maximiliana Avenariusa (zwanego Johmą) do pustego już domu w Jagniątkowie, z którego kilka dni wcześniej wyprowadzili się wszyscy domownicy i wywieziono trumnę ze zwłokami pisarza. Powracają wspomnienia, kiedy to w „Łąkowym Kamieniu” tętniło życie towarzyskie a stojącemu na skraju ubóstwa malarzowi, noblista dał wolną rękę. Artysta przyjął zlecenie na „raj na ziemi”, dzięki któremu odmieniło się wszystko…
W rolę Avenariusa wcielił się jeleniogórski aktor Jacek Paruszyński. On też dokonał adaptacji wspomnień malarza uzupełniając je o faktograficzną książkę Janusza Skowrońskiego „Zapomniane tajemnice Karkonoszy”. Nad realizacją dźwięku i świateł czuwać będzie Marek Oleksy. Przy spektaklu współpracowali także Emil Mendyk i prof. Krzysztof A. Kuczyński.

Warto dodać, że widzowie – zamiast programu teatralnego - otrzymają w prezencie książkowe polsko-niemieckie wydanie wspomnień Avenariusa w tłumaczeniu Małgorzaty Urlich-Kornackiej, bogato ilustrowane zdjęciowo.

„Wyspa” to nowatorska propozycja obcowania z naszym muzeum, a nawet inny sposób jego zwiedzania.

Terminy spektaklu:

26 października godz. (pt) 18.00
27 października godz. (sob) 18.00
16 listopada godz. (pt) 18.00

Serdecznie zapraszamy.

REKLAMA