REKLAMA

70-lecie GTF. Wystawa Jubileuszowa

28.0404.06.2017

Dom Uphagena

GdańskDługa 12
bilety od 10 zł

GTF we współpracy z Domem Uphagena – Oddziałem Muzeum Historycznego Miasta Gdańska oraz firmą Energa ma zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich sympatyków GTF i fotografii na wystawę Jubileuszową z okazji 70-lecia działalności GTF.

W 2017 roku Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne obchodzi 70 rocznicę swojego powstania. Ilość zorganizowanych w tym okresie wystaw jest trudna do policzenia, natomiast można ją oszacować na dziesiątki większych i kilkaset mniejszych wystaw zbiorowych oraz indywidualnych.
Ekspozycja jubileuszowa obejmuje 84 prace fotograficzne, zarówno archiwalne, jak i wykonane przez aktualnych członków naszego stowarzyszenia – pasjonatów fotografii. Wszystkie eksponowane zdjęcia archiwalne, to oryginalne odbitki, z których znaczna część była w swoim czasie wielokrotnie pokazywana na międzynarodowych wystawach i konkursach fotograficznych, zdobywając tam liczne nagrody oraz wyróżnienia. Zdjęcia współczesne świadczą o tym, że nasi członkowie, realizując się w wielu różnych tematykach fotograficznych, również starają się utrzymywać wysoki poziom estetyczny swoich prac, biorąc za dobry wzór dokonania i realizacje swoich poprzedników.
Kuratorami wystawy są Wojciech Jung i Adam Fleks.

REKLAMA