REKLAMA

Sleep Party People w Teatrze Szekspirowskim

09.12.2017, godz: 20.00

Teatr Szekspirowski

GdańskBogusławskiego W. 1
bilety od 35 zł

wykonawcy

Sleep Party People

Sleep Party People wystąpi 9 grudnia w Teatrze Szekspirowskim. 

Grupa pod przewodnictwem Briana Batza słynie z kreowania kompozycji w oparciu o syntezatory wspomagane gitarą. Pozornie ich muzyka ma senną atmosferę, ale nie dajcie się zwieść – ich wizja rzeczywistości jest abstrakcyjna i niepokojąca, a królicze maski, noszone na scenie przez członków zespołu dopełniają groteskowego klimatu.

Zespół Sleep Party People pochodzi z Danii i jest wyjątkowo enigmatyczny. Liderem grupy jest niejaki Brian Batz, zaś tożsamość pozostałej czwórki muzyków pozostaje owiana tajemnicą. Odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponoszą sami artyści, którzy podczas występów zakładają czarne ubrania oraz maski królików. Przy czym nie są to milutkie puszyste stworzonka – przywodzą raczej na myśl królika, który był jednym z bohaterów filmu Donnie Darko.
Same króliki to nie jedyne, co łączy SPP ze wspomnianym filmem. Atmosfera, jaką wyczarowują swoją muzyką, jest bardzo zbliżona do tej z obrazu Richarda Kelly’ego. Słuchając ich, zacierają się granice między błogim snem, neurotycznym koszmarem, a szarą rzeczywistością.

wideo


REKLAMA