REKLAMA

Marika i Rosalie. w Klubie Żak

11.03.2017, godz: 20.00

Klub Żak

GdańskAleja Grunwaldzka 195/197
bilety od 35 zł

wykonawcy

Marika
Rosalie.

Marika i Rosalie. wystąpią 11 marca w Klubie Żak.

Ostatni album zatytułowany „Marika Marta Kosakowska” otwiera nowy rozdział w karierze artystki. Przynosi przemianę stylistyki i wizerunku, a płyta znalazła się w kilku zestawieniach najważniejszych polskich albumów 2015 roku. Singiel „A jeśli to ja” znalazł się na liście przebojów radiowej Trójki. Nowa Marika to osobiste teksty autorstwa Marty Kosakowskiej, poszukiwanie odpowiedzi na najważniejsze pytania i nieustająca wiara w sens życia, działania i czucia. Jej występy na żywo łączą intymny charakter z intensywnym brzmieniem i angażującą oprawą wizualną.

Marika z roku 2015 ma więcej do pokazania wokalnie, czego dowodem są jej bogate, emocjonalne interpretacje z "Jak rozmawiać", "Idę" czy "Niebieskiego ptaka". Więcej ma do powiedzenia w tekstach - taka "Łodyżka" to na przykład zmysłowy erotyk, ale już parę innych piosenek można tu interpretować zarówno jako wyznania czynione ukochanemu, jak i rozmowy z Bogiem. W końcu ma więcej do udowodnienia w muzyce - praktycznie cały ten materiał zawieszony jest gdzieś między organicznymi brzmieniami fortepianu i sekcji smyczkowej a nowoczesną elektroniką kojarzącą się z hipsterskim r'n'b i postdubstepowym graniem. 

Rosalie. pochodzi z Berlina, ale większość życia spędziła w Poznaniu. W jej muzyce słychać inspiracje brzmieniem amerykańskiego R&B i hip-hopu lat 80. i 90. z zamiłowaniem do nowej elektroniki.

25 listopada w sieci pojawiło się jej debiutanckie wydawnictwo pt. „Enuff”. Za produkcję pięciu premierowych kawałków odpowiadają MIN t, Lux Familiar, Paszczak/Essex, Mateusz Gudel (Małe Miasta) i Mentalcut. Dwa numery w języku polskim powstały przy współpracy z Michałem Wiraszko z Much. Krążek spotkał się z optymistycznym przyjęciem słuchaczy oraz krytyków. 

wideo


zdjęcia

Rosalie.
Rosalie.

czytaj także

REKLAMA