REKLAMA

Pierwszy WikiMaraton w Elblągu

18.11.2017, godz: 11.00

Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida

ElblągŚwiętego Ducha 3-7

Wszystkich tych, którym bliska jest idea wolnego dostępu do wiedzy, zapraszamy w sobotę 18 listopada na pierwszy elbląski Wikimaraton. Organizatorami tego wydarzenia są: Stowarzyszenie Wikimedia Polska, I Liceum Ogólnokształcące oraz Biblioteka Elbląska
Skąd pomysł na zorganizowanie w naszym mieście takiego wydarzenia?
Idea zrodziła się w zeszłym roku, kiedy to Zespół Szkół Ogólnokształcących nawiązał współpracę ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska. Rzecznik prasowy stowarzyszenia, pan Krzysztof Machocki, przeprowadził dla kilkunastu uczniów tzw. Wikiwarsztaty, które miały przygotować uczniów do edytowania i tworzenia haseł w największej wirtualnej encyklopedii na świecie. Kontynuacją tamtego wydarzenia ma być właśnie listopadowy maraton edycyjny. Do udziału w Wikimaratonie zapraszamy elblążan i wikipedystów z okolicznych miast.
Na czym polega Wikimaraton?
Początek to ekspresowe szkolenie z zakresu edytowania haseł w Wikipedii. Potem zabierzemy się do pracy, w czasie której doświadczeni wikipedyści odpowiadać będą na bieżące pytania. Tematem przewodnim maratonu będzie historia i zabytki Elbląga – będziemy wprowadzać dodatkowe informacje do haseł związanych z tą tematyką. Na miejscu „maratończycy” będą mieli zapewniony dostęp do źródeł (książek, artykułów), gdzie – bez konieczności szukania wzmianek w obszernym materiale – znajdą pozaznaczane treści dotyczące konkretnych wydarzeń historycznych czy budynków.
Czas na konkrety.
Będziemy edytować hasła Wikipedii dotyczące historii i zabytków Elbląga (choć pasjonaci innej tematyki, którzy widzą potrzebę uzupełnienia innych haseł, są również mile widziani).

zobacz także

REKLAMA