REKLAMA

Wystawa Niny Mazuś - Fotografa Roku 2016 Jurajskiego Fotoklubu

10.0122.02.2017

Regionalny Ośrodek Kultury - Galeria"FOTOPOBUDKA"

CzęstochowaOgińskiego M. 13a

wernisaż wystawy odbędzie się 9 stycznia, godz. 19:00
wystawa: od 10 stycznia do 22 lutego 2017r

w Galerii "FOTOPOBUDKA" Regionalny Ośrodek Kultury Częstochowa ul. Ogińskiego 13a
------------------------
Janina Mazuś - urodzona w II połowie XX wieku, po upływie następnego ćwierćwiecza, ukończyła studia na wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Zawód swój wykonuje dotychczas. Jest członkiem Jurajskiego Fotoklubu w Częstochowie.

"Fotografia jest dla mnie, między innymi, dokumentacją ułamka sekundy – wydarzenia lub emocji, lecz nie tylko. W fotografii intryguje mnie także ten moment, kiedy przestaje być ona wyłącznie odtworzeniem rzeczywistości, a zaczyna stanowić odrębny byt, będący często abstrakcyjnym terenem, pełnym meandrów naszej świadomości i podświadomości. Ponadto, wydaje mi się ona znakomitym narzędziem dzielenia się emocjami z drugim człowiekiem. Mam wrażenie, że wartość każdego przeżycia potęguje się w momencie pojawienia się możliwości opowiedzenia o nim każdemu, kto zechce słuchać.
Na razie jestem w fazie poszukiwania swojego „miejsca”, bowiem zbyt wiele mnie jeszcze fascynuje i zbyt wiele próbuję zatrzymać, starając się dostrzegać wokół geometrię, dobrą kompozycję, nastrój oraz barwę."

Janina Mazuś

REKLAMA