REKLAMA

Festiwal Muzyki Kameralnej "Muzyka u źródeł" 2018 - dzień 4

10.11.2018, godz: 18.00

Muzeum Wodociągów - Hala Pomp

BydgoszczGdańska 242
bilety od 35 zł

wykonawcy

The Mockingbirds

Festiwal realizowany jest przez Fundację Muzyka u Źródeł. Głównym założeniem organizatorów jest popularyzowanie kameralistyki i przedstawienie jej wielobarwnego, atrakcyjnego oblicza, stwarzając jednocześnie festiwalowym gościom jak najlepsze warunki do odbioru muzyki.

Niekwestionowanym atutem festiwalu jest jego miejsce – zabytkowa stacja pomp, w której obecnie mieści się Muzeum Wodociągów. Gospodarzem obiektu są bydgoskie Wodociągi, które od początku festiwalu są jego głównym mecenasem. Jest to doskonała akustycznie sala, pochodząca z końca XIX w., usytuowana w otoczeniu ujęć źródlanej wody. Miejsce to podczas festiwalu pełni rolę sali koncertowej otwartej dla szerokiego grona słuchaczy. Koncerty odbywają się w listopadzie, wieczorną porą, przy lampce wina lub szklaneczce źródlanej wody, a gości z dala wita ciepły blask ognia.

Program:
„Z bałkańską energią”

Zapraszamy na wieczór pełen pozytywnej bałkańskiej energii i niezapomnianych wrażeń. Troje młodych muzyków z Serbii brawurowo wykona utwory znane ze światowego kina, w wyjątkowych aranżacjach. Nie zabraknie muzycznych niespodzianek oraz bałkańskiego ducha.

REKLAMA