REKLAMA

Wernisaż. Mapping: illuminati

24.09.2016, godz: 18.00

Galeria Bielska BWA

Bielsko-Biała3 Maja 11
WSTĘP WOLNY

Wystawa „Mapping: illuminati” w Galerii Bielskiej BWA prezentuje instalacje audiowizualne wykorzystujące technikę mappingu przestrzennego, stworzone przez znanych polskich twórców działających na polu street-artu i intermediów. Mapping 3D, zwany również mappingiem przestrzennym, jest stosunkowo młodą dziedziną sztuki – dzięki tworzonym przez artystów projekcjom, rzucanym na mapowane obiekty (np. fasady budynków, przygotowane scenografie) przedmioty te zyskują nowe wymiary i zostają ożywione, animowane w iluzjonistyczny sposób. Mappingi pozwalają na wprowadzanie statycznych obiektów w ruch, ożywiają przedmioty poprzez animacje dostosowane do ich obrysów i ram, zatracając tym samym granicę pomiędzy rzeczywistością a iluzją. Komplementarną częścią takich instalacji jest często dźwięk, który synchronizowany z obrazem tworzy wciągające i spektakularne widowiska. Stąd też podtytuł wystawy „Illuminati” (nazwa odwołująca się do tajnego zakonu iluminatów), gdyż twórcy mappingów niczym alchemicy i mistyczni eksperymentatorzy za pomocą światła ożywiają martwą materię. 

Na wystawie w Galerii Bielskiej BWA zostaną zaprezentowane prace korzystające z najnowszych technologii audiowizualnych, z niektórymi z nich widzowie będą mogli wejść w interakcję i stać się tym samym ich współtwórcami.

W wystawie biorą udział: Seikon, WIUR, Gem (0700team, fa2m), LUMP (elomelo), Marcin Żwaka (chodzioto), Łukasz Skwara, Karol Kobryn.

Kuratorka: Justyna Łabądź.

Podczas wernisażu odbędzie się koncert HachiwariTV (Michał Liberak i WIUR) – projekt łączący muzykę elektroniczną, ambientową z wizualizacjami.

zdjęcia

Marcin Żwaka / chodzioto, fotodokumentacja z MappFest w Tychach
WIUR, PINK, 2015
REKLAMA