Zanurkuj w jeziorze i popływaj na łódce z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie to jedyny prawdziwy zielony uniwersytet w Polsce. W tym roku na Olsztyn Green Festival będziecie mogli między innymi zanurkować wraz z nimi w jeziorze.
Dla dzieci Uniwersytet przygotował dużą grę MONOPOLY.
Pograć można w czwartek, piątek i sobotę od 15.00 do 19.00.
CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA
15.00 - 18.00
Popływaj yachtem razem z Yacht Klub UWM.
SOBOTA
15.00 - 18.00
Akademicki Klub Płetwonurków SKORPENA
Nurkowanie, „podwodne spacery”:
Wszystko na miejscu
Kampus Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego leży w Kortowie. To liczący 230 ha obszar położony na skraju Olsztyna, przy lesie, nad dwoma jeziorami. Żadna uczelnia w Polsce i Europie nie ma tak pięknego i wygodnego miasteczka studenckiego, jak UWM. Liczący sobie już ponad 100 lat kortowski park przechodzi właśnie rewitalizację.
W Kortowie znajdziesz wszystko, co potrzebne do studenckiego życia: stołówkę i liczne bary, sklepy, księgarnię, wszelkie punkty usługowe, przychodnię i aptekę, pocztę, bank i bankomaty. Studenci UWM nie muszą więc jeździć do miasta, aby załatwiać swoje sprawy. Wszystko mają na miejscu. W Kortowie najdalsze obiekty są od siebie oddalone o pół godziny marszu. Podstawowy środek komunikacji to rower i ostatnio także hulajnoga.
Kortowo to jedyny kampus w Polsce, w którym podczas lekcji WF możesz pływać po jeziorze rowerem wodnym lub kajakiem, jeździć konno, grać w tenisa, pływać, ćwiczyć na siłowni. Jeśli interesuje cię sport i rekreacja to w Kortowie możesz spędzać aktywnie czas na różne sposoby cały rok. Masz tu do dyspozycji sale sportowe, siłownie i basen oraz zewnętrzne obiekty sportowe – stadion, boiska, korty, plażę, trasy rowerowe.
W Kortowie możesz też mieszkać - w jednym z 10, w pełni wyposażonych domów studenckich. Stoją w parku 100-200 m od jeziora i plaży. Jeśli jednak wolisz wynajmować pokój lub mieszkanie gdzieś w mieście - to kampusu akademickiego możesz łatwo dotrzeć. Jeżdżą tam liczne autobusy i prowadzi linia tramwajowa.
Duże możliwości rozwoju
A co można robić w Kortowie w wolnym czasie? Możesz go spędzać w klubach, np.: turystycznym, płetwonurków, jeździeckim, żeglarskim, fotograficznym, motocyklowym, miłośników fantastyki i gier. Artystyczne pasje rozwiniesz w studenckim Zespole Pieśni i Tańca Kortowo, orkiestrze dętej, chórze, teatrach studenckich, studenckim radiu i telewizji. Co roku w maju Kortowo staje się miejscem największego i najlepszego święta studenckiego w Polsce - słynnej Kortowiady.
Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej przyznał uniwersytetowi dwa razy tytuł „Uczelnia przyjazna studentom”. Miesięcznik „National Geographic Traveller” przyznał UWM za uroki Kortowa nagrodę.
Uniwersytet w stylu amerykańskim
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski to jedyny uniwersytet w Polsce, zorganizowany w stylu amerykańskim. To oznacza, że oferuje kierunki z większości dziedzin naukowych, czyli: kierunki humanistyczne, przyrodnicze, społeczne, techniczne i ścisłe w sumie ok. 75. W tak bogatej ofercie na pewno znajdziesz taki, który Ci będzie najbardziej odpowiadać. Na wielu kierunkach nauka odbywa się w języku angielskim. To otworzy przed Tobą perspektywy co najmniej europejskie i to już na studiach. UWM dzięki unijnemu programowi wymiany studenckiej Erasmus + ułatwia półroczne lub roczne wyjazdy na studia do uczelni w całej Europie. Prowadzi także z Uniwersytetem Technicznym w Offenburgu w Niemczech 3 wspólne kierunki kończące się dyplomami obu uczelni. Taką ofertę ma również we współpracy z Uniwersytetem w Setubal w Portugalii. UWM rozwija także studia dualne, czyli odbywające się równolegle na uczelni i w zakładach pracy. Dają możliwość zarabiania już w trakcie nauki i pewność zatrudnienia.
Dlaczego zielony?
Bo bardzo dba o środowisko. Część kampusu uniwersyteckiego pochodzi z końca XIX wieku. Te budynki sukcesywnie przechodzą termomodernizację, która znacznie obniża ich energochłonność.
Ale nie tylko za to UWM należy się przydomek zielony. W 2012 r. uniwersytet wdrożył w życie program „Green University”. Jest to autorska koncepcja rozwoju uczelni przygotowana przez prof. Ryszarda Góreckiego, rektora UWM. Zakłada z jednej strony maksymalne wykorzystanie potencjału naukowego Uniwersytetu do jego rozwoju przy jednoczesnym zachowaniu wymogów ochrony środowiska naturalnego. Z drugiej strony ta koncepcja zakłada ścisłą współpracę naukową z jednostkami realizującymi strategię rozwoju województwa, gdyż rozwój uczelni musi iść w harmonii z rozwojem regionu.
Mocną stroną uczelni są bowiem nauki związane z ochroną środowiska, ochroną zdrowia i produkcją zdrowej żywności. Osiągnięcia naukowców przykładają się na filozofię kształcenia studentów. Dzięki takiemu podejściu absolwenci UWM troskę o środowisko naturalne mają zakodowaną nie tylko w dyplomach, ale w głowach i sercach.
Więcej informacji znajdziesz na stronie UWM: www.uwm.edu.pl lub w mediach społecznościowych.