Sobota na Europejskich Targach Muzycznych Co Jest Grane 24. Zobacz jakie czekają atrakcje
Trwa siódma edycja Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane 24. W sobotę pierwsze panele, atrakcje dla dzieci. Zagrają m.in. Natalia Nykiel, Bovska, Piotra Zioła, Wojciech Mazolewski, L. Stadt
Tegoroczna edycja Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane 24 potrwa do niedzieli 12 listopada . Zapraszamy do Pałacu Kultury (do jego głównych sal od strony pl. Defilad), teatru Studio i do Grizzly Baru przy ul. Wilczej.
Za nami piątkowe koncerty. W teatrze Studio wystąpili: L.U.C. z projektem "Reflekcje", Eldo i Grubson.
Spotkania z gościem specjalnym
Przed nami drugi dzień Targów. Zaczynamy punktualnie w południe. Wtedy w sali Marmurowej z fanami spotka się Natalia Nykiel.
Natalia Nykiel: Jak dziewczyna spod Mrągowa została jedną z największych gwiazd polskiego popu

Godzinę później, w tym samym miejscu porozmawiamy o biografii Ireny Jarockiej. O godz. 14.30 swoje płyty będzie podpisywała Monika Borzym. O 15 zapraszamy na spotkanie z Michałem Urbaniakiem, 40 minut później autografy będzie rozdawał L.U.C., a o godz. 16 z fanami spotka się Joanna Dark. Cykl sobotnich spotkań zamkną Keyon Harrold, Dorota Miśkiewicz, Sylwek Ostrowski i Kuba Więcek. Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny.
Sprawdź, kiedy spotkać się z artystami.
Konferencje i warsztaty o muzyce
Europejskie Targi Muzyczne Co Jest Grane 24 to także cykl rozmów poświęconych muzyce. Otwieramy w sali Goethego przygotowanym przez ZAiKS panelem „Ochrona praw twórców jako fundament rozwoju muzyki w Polsce”. Udział w nim wezmą m.in. Krzesimir Dębski, Monika Borzym, Michał Urbaniak, Mietek Jurecki Michał Komar (wiceprezes Stowarzyszenia Autorów ZAiKS), Rafał Kownacki (zastępca dyrektora generalnego Stowarzyszenia Autorów ZAiKS), Agnieszka Parzuchowska-Janczarska (Dyrektor STOART). Będziemy dyskutować m.in. o ochronie twórczości muzycznej w Polsce z perspektywy autorów i o tym, czy prawo nadąża za nowymi metodami rozpowszechniania kultury.
Także w południe, w sali Mikołajskiej porozmawiamy o muzyce w biznesie. O tym, jaka powinna być rola menedżera i jak powinny wyglądać jego relacje z artystą.
O 12.30 zapraszamy do sali Sienkiewicza 2 na panel poświęcony modzie na stare piosenki. Dlaczego młodzi wykonawcy wciąż wracają do korzeni muzyki? Czy jest to chwilowa moda, czy może jedynie czerpanie ze sprawdzonych wzorców?
Pół godziny później, w sali Tiereszkowej rozpoczną się warsztaty "Pokaż swoją muzykę w internecie". Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak dostarczyć utwory na platformy streamingowe jak Spotify i Tidal, czy jak nie zginąć w cyberprzestrzeni.
O godz. 13.30 sala Mikołajskiej cofnie się w przeszłość za sprawą Retro Słuchowiska. Fonografy Edisona z początku wieku odtwarzające dwuminutowe woskowe wałki, polifon z 1890 roku odtwarzający metalowe wymienne dyski, płyty szelakowe z lat 1920 – 1950 odtwarzane na stuletnich, pięknie odrestaurowanych gramofonach. Sprawdzimy, jak na tych gramofonach brzmią oryginalne płyty z pierwszej połowy XX wieku.
O tej samej godzinie w sali Sienkiewicza 1 zacznie się panel "Marketing marki a promocja muzyki".
Kwadrans później w sali Mikołajskiej Ten Typ Mes, Eldo i dr Magdalena Nowicka przyjrzą się słowom jako instrukcji obsługi bólu, a w sali Sienkiewicza 2 eksperci ZAiKSu doradzą m.in. jak rejestrować utwory on-line o dowolnej porze, z dowolnego miejsca, bez konieczności wizyty w biurze ZAiKS-u.
O godz. 15 zapraszamy do sali Tiereszkowej na warsztat "Social media w branży muzycznej" przygotowany specjalnie z myślą o początkujących muzykach i menedżerach.

Godzinę później w sali Mikołajskiej o twórczości Agnieszki Osieckiej porozmawiamy z Krzysztofem Zalewski, Natalią Grosiak i L.U.C.em - artystami, którzy podjęli się interpretacji jej piosenek w ramach projektu "nowOsiecka". W tym samym czasie w sali Sienkiewicza 1 rozpocznie się panel poświęcony polskiej elektronice.
Sobotnie konferencje zamkniemy spotkaniem wokół słowa. Redakcja "Wysokich Obcasów" na godz. 17.15 zaprasza do sali Mikołajskiej, gdzie Anna Dudek będzie rozmawiała z Natalią Przybysz, Marią Peszek i kulturoznawcą Mirosławem Pęczakiem o "słowach, które w nas grają".
Przeczytaj pełną listę koncertów
Wieczory na Europejskich Targach Muzycznych Co Jest Grane 24 będą należały do artystów śpiewających. O godz. 18.15 w teatrze Studio wystąpi zespół Lion Shepherd - nowa siła na polskiej scenie rocka progresywnego. Godzinę później scenę obejmą we władanie łodzianie z L.Stadt ze swoim nowym projektem zrealizowanym z towarzyszeniem łódzkiego Wielkiego Chóru Małej Chorei.

O godz. 20 na scenie pojawią się Decadent Fun Club, a o 20.45 The Fruitcakes. Piotr Zioła wystąpi o 21.30, a jako ostatni w teatrze Studio zagrają Wojtek Mazolewski z doskonałymi gośćmi Tomkiem Lipińskim, Robertem Brylewskim, Robertem Materą i Alkiem Koreckim, przypominając tym samym projekt Pink Freud plays Punk Freud.
Cykl koncertów w Grizzly Barze przy ul. Wilczej otworzy o godz, 19 Bovska. Godzinę później na scenę wkroczy Last Blush, a po niej Pola Rise (o godz. 21). Koncerty w Grizzly Barze zamknie Natalia Nykiel (godz. 22).
Pełen program koncertów na Europejskich Targach Muzycznych Co Jest Grane 24