Warszawa ma kolejny neon. Neon Komedy rozbłysnął na Żoliborzu Artystycznym
Moda na neony w stolicy trwa i ma się coraz lepiej. Te wielobarwne i o różnych formach instalacje świetlne coraz częściej przenikają do tkanki miejskiej, na stałe wpisując się w krajobraz i ciesząc oczy przechodniów.
Po neony coraz chętniej sięgają restauracje, bary, puby, butiki, ale również osiedla mieszkaniowe. Jedno z nich, zlokalizowane na warszawskim Żoliborzu, słynące z nietuzinkowych form artystycznych autorstwa młodych i znanych artystów, uroczyście odsłoniło Neon Komedy.
Nawiązuje on do twórczości Krzysztofa Komedy, kompozytora muzyki filmowej, pianisty jazzowego i będzie zdobił budynek kolonii Krzysztofa Komedy na osiedlu Artystyczny Żoliborz. Autorem projektu jest Rafał Dominik, artysta wykorzystujący technologiczne nowinki m.in. w sztuce, którego prace były wystawiane m.in. w Zachęcie czy warszawskim MSN.
Neon Komedy wpisuje się w klimat Żoliborza Artystycznego – osiedla, na terenie
którego można znaleźć inne, ciekawe formy artystyczne: murale, rzeźby, rysunki, mozaiki, plakaty nawiązujące do twórczości wybranych artystów związanych z dzielnicą – m.in. Janusza Morgensterna, Jerzego Kawalerowicza czy Kaliny Jędrusik.
Nadzór artystyczny nad osiedlem Żoliborz Artystyczny sprawuje związana z Żoliborzem malarka Olga Wolniak, która współpracuje z zespołem artystów plastyków.
Fani neonów, zainteresowani ich historią i kierunkiem rozwoju w Polsce, koniecznie powinni odwiedzić
Muzeum Neonów, zlokalizowane na Pradze Południe
. Stała ekspozycja muzeum to zbiór około stu starych neonów i innych instalacji reklamowych, wiele z nich spod igły wybitnych artystów i grafików