Informacje praktyczne
Jak dojechać na festiwal samochodem, komunikacją miejską i pociągiem, ceny biletów, dlaczego nie zdejmować opasek festiwalowych, czy można przyjść na festiwal z psem, jakie są dostępne metody płatności w czasie imprezy i inne użyteczne informacje.
Białystok New Pop Festival odbędzie się na dziedzińcu pałacu Branickich, ul. Jana Kilińskiego 1 w Białymstoku 13 i 14 lipca.
Dojazd na teren festiwalu:
53.131042, 23.166020
53°07'51.8"N 23°09'57.7"E
Pociągiem:
Główny dworzec kolejowy „Białystok” położony jest na zachód od ścisłego centrum miasta, przy ul. Kolejowej. Odległość od pałacu Branickich nie jest duża. Pieszy spacer zajmuje nie więcej niż pół godziny. Po przejściu kładką nad torami kolejowymi najkrótsza droga prowadzi ulicami Świętego Rocha, Lipową oraz Rynkiem Kościuszki i placem Jana Pawła II. Ten ostatni przylega już do barokowej rezydencji Branickich.
Z dworca w okolice terenu festiwalu kursują autobusy linii 1 (do przystanku „Branickiego/Teatr”), 4 (do przystanku „Mickiewicza/Uniwersytet Medyczny”) oraz 2 i 21 (do przystanku „Warszawska/Bank”).
Samochodem:
Uczestnicy festiwalu przyjeżdżający od strony Warszawy powinni kierować się aleją Jana Pawła II, aleją Solidarności i aleją Józefa Piłsudskiego do ronda Andrzeja Lussy. Po jego prawej stronie znajduje się brama na teren Pałacu Branickich.
Od strony Lublina do ronda Lussy prowadzą ulice Zabłudowska, księdza Stanisława Suchowolca, Dojlidy Fabryczne, Nowowarszawska i Jana Klemensa Branickiego.
Osoby wjeżdżające od strony Augustowa i Suwałk do pałacu dojadą aleją 1000-lecia Państwa Polskiego i Jurowiecką. Na końcu tej drugiej należy skręcić w prawo, w ulicę Henryka Sienkiewicza a następnie na światłach w lewo, w aleję Józefa Piłsudskiego.
Melomani z okolic Łap i Wysokiego Mazowieckiego, minąwszy Kleosin, powinni kierować się ulicą Wiadukt do ronda 10. Pułku Ułanów Litewskich, by dalej ulicą Konstantego Ciołkowskiego dojechać do Adama Mickiewicza (skręt w lewo), która prowadzi pod pałac Branickich.
Osoby jadące z Ełku czy Olsztyna wjechawszy od strony Fast powinny kierować się ulicą Narodowych Sił Zbrojnych a dalej aleją Jana Pawła II, aleją Solidarności i aleją Józefa Piłsudskiego do ronda Andrzeja Lussy
Komunikacją miejską:
Wokół ronda Andrzeja Lussy znajdują się przystanki autobusów linii 1, 4, 5, 6, 12, 13, 15, 17, 19, 21, 24, 28, 101, 103, 104, 105, 106, 108 a także linii nocnych N1, N2, N4, N5 i N6.
Przystanki noszą nazwy: „Plac Jana Pawła II / Pałac Branickich”, „Branickiego / Teatr”, „Mickiewicza / Uniwersytet Medyczny”, „Pałacowa / Hotel Gołębiewski” oraz „Piłsudskiego / Kościelna”
Rowerem:
Na teren festiwalu można bez problemu dojechać ścieżkami rowerowymi biegnącymi nad rzeką Białą, wzdłuż ulicy Jana Klemensa Branickiego i alei Józefa Piłsudskiego. W pobliżu zlokalizowana jest stacja sieci rowerów miejskich BiKeR „Piłsudskiego / Pałacowa”. Rowery można bezpłatnie zostawić w wyznaczonym miejscu.
Bilety są dostępne online. W dniu imprezy również w kasach przed wejściem na teren festiwalu (do wyczerpania puli biletów).
Opaski festiwalowe na rękę:
Każdy bilet i karnet będzie wymieniony na specjalną, wodoodporną opaskę na rękę, którą bardzo trudno jest zniszczyć. W opaskach można się kąpać, ćwiczyć, pracować, spać - klej jest wodoodporny, a materiał trwały. Od momentu wymiany biletu na opaskę tylko ona uprawnia Cię do wejścia na festiwal. Raz zeskanowane bilety nie będą już honorowane.
Uwaga! Opaska jest ważna na dwa dni festiwalu. Opasek nie można zdejmować przez cały czas trwania festiwalu. Opasek nie można odstępować drugiej osobie. Zniszczone opaski nie będą wymieniane na nowe.
Dzieci:
Muszą przebywać pod opieką osoby dorosłej. Dzieci do lat 12. na festiwal wchodzą z uprzednio wygenerowaną wejściówką za 0zł, UWAGA! pula darmowych wejściówek jest ograniczona! W przypadku wyprzedania wejściówek za 0zł dziecko musi mieć zakupiony pełny bilet.
Można kupić je tu ---> KLIK
W sprzedaży jest także dwudniowy bilet rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci)
Można kupić je tu ---> KLIK
Seniorzy:
Osoby powyżej 65. roku życia na festiwal wchodzą z uprzednio wygenerowaną wejściówką za 0zł, UWAGA! pula darmowych wejściówek jest ograniczona! W przypadku wyprzedania wejściówek za 0zł senior musi mieć zakupiony pełny bilet.
Można kupić je tu ---> KLIK
Osoby niepełnosprawne:
Aby ułatwić obejrzenie występów, przygotujemy specjalną przestrzeń dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w pobliżu sceny głównej. Na terenie festiwalu jest toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
Wejście/wyjście na festiwal:
Z opaską festiwalową możesz wchodzić i wychodzić na teren festiwalu dowolną liczbę razy, w godzinach jego funkcjonowania. Opaski, w zależności od koloru, są ważne na piątek, sobotę lub na obydwa dni. Opasek nie można zdejmować przez cały czas trwania festiwalu. W opaskach można się kąpać, ćwiczyć, pracować, spać - klej jest wodoodporny, a materiał trwały.
Psy:
Właściciele psów na terenie festiwalu zobowiązani są do założenia psu kagańca i smyczy oraz do bezwzględnego sprzątania po nim.
Uwaga! Jeśli Twój pies nie ma kagańca, prosimy, nie zabieraj go ze sobą na festiwal. Psów bez kagańca - bez względu na rasę - nie będziemy wpuszczać na teren festiwalu.
Zdjęcia, filmy na festiwalu:
Na terenie festiwalu można robić zdjęcia, ale tylko amatorskimi aparatami cyfrowymi oraz tradycyjnymi amatorskimi aparatami kompaktowymi. Nie można wnosić profesjonalnych aparatów fotograficznych (tzn. aparatów z wymienną optyką), kamer ani innego sprzętu nagrywającego audio-video bez specjalnej akredytacji.
Zakazy:
Obowiązuje zakaz wnoszenia na teren festiwalu: alkoholu i środków psychotropowych, narkotyków oraz innych materiałów/sprzętów itp., które mogą spowodować zagrożenie życia, zdrowia bądź utratę, zniszczenie lub uszkodzenie mienia.
Napoje i jedzenie:
Zabronione jest wnoszenie jedzenia i napojów. Na terenie festiwalu znajdują się stoiska gastronomiczne, gdzie będzie można kupować jedzenie oraz napoje.
Płatności:
Gotówką. Niektórzy sprzedawcy będą mieli własne terminale płatnicze umożliwiające płacenie kartą.
Depozyt:
Na terenie festiwalu nie będzie depozytu.