Informacje praktyczne
FAQ: Jak dojechać na festiwal? Ile kosztuje bilet? Gdzie zostawić rower i czy można przyprowadzić psa? Przeczytaj informacje praktyczne o festiwalu
DATA, MIEJSCE, WSPÓŁRZĘDNE FESTIWALU
Co Jest Grane 24 Festival odbędzie się w piątek 14 czerwca i w sobotę 15 czerwca 2018 roku w godz. 15-24 w parku i na terenie Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, przy ul. Jazdów 2.
@52.2190238 21.0292223
52°13'08.5"N+21°01'45.2"E
BILETY/KARNETY NA FESTIWAL
Bilety na festiwal w przedsprzedaży można kupić na stronie:
http://bilety.cojestgrane24.pl/
Dzieci do lat 12 oraz osoby powyżej 65. roku zobowiązani są do posiadania biletu specjalnego, który można kupić w cenie 1zł na jeden lub dwa dni
TU ----> KLIK
(prosimy o przygotowanie dokumentów potwierdzających prawo do wejścia za 1zł oraz sprawdzenie regulaminu festiwalu).
Bilety będą wymieniane na specjalne opaski festiwalowe. Z opaskami można wchodzić i wychodzić z terenu festiwalu w trakcie jego trwania dowolną ilość razy. Jeśli zerwiesz opaskę, ochrona będzie mogła cię wyprosić z festiwalu
JAK DOJECHAĆ NA FESTIWAL
Najszybciej dojedziesz do Zamku Ujazdowskiego komunikacją miejską - wszystkie przystanki plac na Rozdrożu. Radzimy: nie przyjeżdżajcie samochodem - w okolicy nie ma miejsc parkingowych.
Metrem M1 do stacji Politechnika, a potem dwa przystanki autobusami linii: 143, 151, 182, 187 188, 502, 514, 520, 523, 525 w kierunku Pragi do przystanku plac na Rozdrożu na Trasie Łazienkowskiej. Na placu na Rozdrożu przystanki mają też linie autobusowe: 116, 138, 166, 180, 222 i 503.
Zapraszamy też rowerzystów - na Festiwal dojedziecie ścieżkami rowerowymi, a rower będziecie mogli zostawić w przechowalni. W pobliżu Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski znajdują się trzy stacje rowerów miejskich Veturilo - na placu na Rozdrożu przy Orgodzie Ujazdowskim (stacja 9545), na Myśliwieckiej przy Rozbrat (stacja 9547), czy Matejki róg Wiejskiej (stacja 9546).
Ważne - wszystkie zmiany dotyczą ce kursowania warszawskiej komunikacji miejskiej są ogłaszane na stronie warszawskiego ZTM, tam też znajdziecie godziny kursowania metra, tramwajów i autobusów. Na stronie Veturilo zaś - aktualną informację o rowerach miejskich.
POCIĄG
Uwaga! Jeśli na festiwal przyjedziesz pociągiem IC lub TLK, kup "Bilet warszawski IC" - to specjalna oferta dla pasażerów podróżujących po kraju pociągami PKP Intercity - TLK i InterCity (IC) - w klasie I lub II. Umożliwia on korzystanie przez 75 minut również z komunikacji miejskiej - autobusów, tramwajów, metra i SKM - na terenie 1. strefy biletowej. Oferta nie dotyczy pociągów KM i WKD. Sprawdź szczegóły na stronie ZTM.
Z Dworca Centralnego:
- metrem M1 ze stacji Centrum (metro jest 5 minut na wschód piechotą z dworca) do stacji Politechnika, a następnie autobusami (patrz poniżej). Tuż nad stacją metra Centrum jest przystanek tramwajów linii 4,18 i 35.
- tramwajem i na piechotę:
liniami 4, 18, 35 z przystanku Centrum 07 w kierunku Wyścigi do przystanku Trasa Łazienkowska - stamtąd najlepiej dojść piechotą nad Trasą Łazienkowską w kierunku Wisły (wschodnim), lub zejść na dół po schodach i jeden przystanek autobusami w kierunku Pragi.
- tramwajem i potem autobusem - jeśli nie chcesz szukać metra:
liniami 7, 9, 22, 24, 25 z przystanku Dworzec Centralny 07 trzy przystanki w kierunku wschodnim do przystanku Muzeum Narodowe 05, a następnie autobusami 116, 180, 222 i 503 do przystanku plac na Rozdrożu 01.
Z Dworca Zachodniego kursują bezpośrednie linia autobusowa 182 i 523 - wsiądź na pętli przy dworcu, przystanek "Dworzec Zachodni 03" w kierunku Witollin (dla linii 182) lub "Dworzec Zachodni 01" w kierunku PKP Olszynka Grochowska (dla linii 523) i po około 15 minutach podróży wysiądź na przystanku "Plac na Rozdrożu".
KOMUNIKACJA MIEJSKA (linie kursujące w weekendy)
Autobusy, przystanki oznaczone "Plac na Rozdrożu" - stąd kursuje kilkanaście linii, które rozwiozą was po prawie całej Warszawie.
Przystanki na Trasie Łazienkowskiej:
138 w kierunku Zajezdnia Utrata
143 w kierunku Rembertów - Kolonia
151 w kierunku Rechniewskiego
182 w kierunku Witolin
187 w kierunku Stegny
188 w kierunku Gocławek Wschodni
502 w kierunku Stara Miłosna
514 w kierunku Wola Grzybowska
520 w kierunku Marysin
523 w kierunku PKP Olszynka Grochowska
525 w kierunku Międzylesie
N 25 (linia nocna, przystanek na żądanie) w kierunku Międzylesie
138 w kierunku Bokserska
143 w kierunku GUS
151 w kierunku Nowowiejska
182 w kierunku Dworzec Zachodni
187 w kierunku Ursus-Niedźwiadek
188 w kierunku Lotnisko Chopina
502 w kierunku Metro Politechnika
514 w kierunku Metro Politechnika
520 w kierunku Płocka - Szpital
523 w kierunku Stare Bemowo
525 w kierunku Dworzec Centralny
N 25 (linia nocna, przystanek na żądanie) w kierunku Dworzec Centralny
Przystanki na placu na Rozdrożu:
116 w kierunku Wilanów
166 w kierunku Osiedle Kabaty
180 w kierunku Wilanów
222 w kierunku Spartańska
503 w kierunku Natolin Północny
116 w kierunku Chomiczówka
166 w kierunku plac Hallera
180 w kierunku Chomiczówka
222 w kierunku Bielańska
503 w kierunku Konwiktorska
Rowery
Do parku i na teren CSW Zamek Ujazdowski można wygodnie dojechać od strony Ursynowa i Stegien ścieżką rowerową wzdłuż ulic Sobieskiego i Belwederskiej oraz Łazienek. Od centrum najlepiej jest kierować się ul. Marszałkowską.
Z prawobrzeżnej Warszawy jest trudniej - najbliższe przejazdy przez Wisłę są przez Most Świętokrzyski lub Most Siekierkowski. Poglądową mapę ścieżek rowerowych, kontrpasów i ciągów pieszo-rowerowych publikuje Urząd Miasta Warszawy.

Na Co Jest Grane 24 Festival przygotujemy przechowalnię dla rowerów - ogrodzony placyk, w którym bezpiecznie zostawisz jednoślad pod okiem ochroniarza. Parking dla cyklistów znajdzie się już na terenie CSW Zamek Ujazdowski. Uwaga! Rowery trzeba będzie stamtąd odebrać najpóźniej do północy.
FAQ - CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA
Dzieci: Muszą przebywać pod opieką osoby dorosłej. Nie ma możliwości pozostawienia ich w strefie dzieci bez opieki.
Jedzenie: Na teren można wnosić jedzenie, ale nie w szklanych opakowaniach. Nie wolno wnosić napojów z wyjątkiem wody w plastikowej butelce o pojemności nie większej niż 0,5 litra. Ochrona ma prawo sprawdzić zawartość pojemników i butelek.
Osoby niepełnosprawne: Aby ułatwić obejrzenie występów, przygotujemy specjalną przestrzeń dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.
Parking: W pobliżu festiwalu nie ma miejsc parkingowych, dlatego zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów.
Psy: Właściciele psów na terenie festiwalu zobowiązani są do założenia psu kagańca oraz smyczy (bez względu na rasę psa) oraz do bezwzględnego sprzątania po nim nieczystości.
Rowery: Zachęcamy do przyjazdu rowerami - można je będzie bezpłatnie zostawić w wyznaczonym miejscu.
Zdjęcia, filmy na festiwalu: Na terenie festiwalu można robić zdjęcia, ale tylko amatorskimi aparatami cyfrowymi (bez wymiennej optyki) oraz tradycyjnymi amatorskimi aparatami kompaktowymi. Nie można wnosić profesjonalnych aparatów fotograficznych, kamer ani innego sprzętu nagrywającego audio-video bez specjalnej akredytacji.
Zakazy: Obowiązuje zakaz wnoszenia na teren festiwalu: alkoholu i środków psychotropowych, narkotyków, ostrych narzędzi oraz innych materiałów/sprzętów itp., które mogą spowodować zagrożenie życia, zdrowia bądź utratę, zniszczenie lub uszkodzenie mienia.
Płatności: Niektórzy sprzedawcy będą mieli własne terminale płatnicze umożliwiające płacenie kartą.
Depozyt: Na terenie festiwalu nie będzie depozytu.
Kontakt z organizatorem: cojestgrane24festival@agora.pl