Informacje praktyczne
Jak dojechać na festiwal samochodem, komunikacją miejską i pociągiem, ceny biletów, dlaczego nie zdejmować opasek festiwalowych, czy można przyjść na festiwal z psem, jakie są dostępne metody płatności w czasie imprezy i inne użyteczne informacje.
Olsztyn Green Festiwal, jak co roku, odbędzie się na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”, przy ul. Kapitańskiej 23 (d. Jeziornej 8) w Olsztynie.
Dojazd na teren festiwalu:
53.777558, 20.451167
53°46'39.2"N 20°27'04.2"E
Pociągiem:
Jeśli masz możliwość, wysiądź na dworcu Olsztyn Zachodni, a następnie przejdź do ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej (po przeciwnej stronie torów niż budynek dworca). Odległość do Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel” jest na tyle nieduża, że warto wybrać się pieszo - ul. Bałtycką wzdłuż Jeziora Długiego, a następnie ulicą Jeziorną do plaży.
W przypadku wysiadki na dworcu Olsztyn Główny skorzystaj z autobusów linii nr 101 lub 107. Jadąc pierwszym z nich należy wysiąść na przystanku „Jeziorna”, jadąc drugim - na przystanku „Plaża miejska”.
Samochodem:
Jadąc od Warszawy najlepiej po wjeździe do Olsztyna skręcić z al. Warszawskiej w ul. Armii Krajowej i dalej ul. Sielską dojechać do Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”.
Od strony Ostródy do Olsztyna wjeżdża się wspomnianą ul. Sielską. Najlepiej zaparkować przy Zatoce Miłej, bowiem od strony Ostródy nie ma bezpośredniego zjazdu do głównego wejścia na plażę.
Od strony Dobrego Miasta najlepiej jechać al. Wojska Polskiego do ul. Artyleryjskiej, na rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej prosto, następnie w prawo w Sielską i w prawo do Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”.
Od strony Morąga ulicą Bałtycką do ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, następnie w prawo do Sielskiej i dalej do Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”
Od strony Mrągowa ulicą Lubelską do dworca Olsztyn Główny, następnie ul. Partyzantów do ul. Artyleryjskiej, dalej na rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej prosto, w prawo do ul. Sielskiej i w prawo na teren Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”
Komunikacją miejską:
Od strony ul. Sielskiej do Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel” dojeżdżają autobusy linii dziennych 107, 113 i 307. Należy wysiąść na przystanku "Plaża miejska", który jest w okolicach głównego wejścia na teren imprezy.
Od strony ul. Bałtyckiej dojeżdżają autobusy linii dziennych 101, 106, 111, 127. Należy wysiąść na przystanku „Jeziorna” i tą ulicą dojść na teren imprezy.
Na czas trwania Olsztyn Green Festivalu Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie co roku zapewnia dodatkowe połączenia, ułatwiające dojazd i powrót z koncertów. Szczegóły wkrótce.
Bilety są dostępne online
[KLIKNIJ W LINK]
, przez oficjalną stronę festiwalową,
eBilet.pl
. W dniu imprezy również w kasach przed wejściem na teren festiwalu (do wyczerpania puli biletów).
Opaski festiwalowe na rękę: Każdy bilet i karnet będzie wymieniony na specjalną, wodoodporną opaskę na rękę, którą bardzo trudno jest zniszczyć. W opaskach można się kąpać, ćwiczyć, pracować, spać - klej jest wodoodporny, a materiał trwały. Od momentu wymiany biletu na opaskę tylko ona uprawnia Cię do wejścia na festiwal. Raz zeskanowane bilety nie będą już honorowane.
Uwaga! Opaska jest ważna na jeden, dwa lub trzy dni festiwalu. Opasek nie można zdejmować przez cały czas trwania festiwalu. Opasek nie można odstępować drugiej osobie. Zniszczone opaski nie będą wymieniane na nowe. Dzieci: Muszą przebywać pod opieką osoby dorosłej. Dzieci do lat 12 muszą posiadać bilet specjalny za 1zł na jeden, dwa lub trzy dni
DO KUPIENIA TU.
Seniorzy: Osoby powyżej 65. roku życia muszą posiadać bilet specjalny za 1zł na jeden, dwa lub trzy dni
DO KUPIENIA TU.
Osoby niepełnosprawne: Aby ułatwić obejrzenie występów, przygotujemy specjalną przestrzeń dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w pobliżu sceny głównej. Na terenie festiwalu jest toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Osoba niepełnosprawna posiadająca legitymację niepełnosprawnego może zakupić bilet specjalny, dzięki któremu opiekun takiej osoby wchodzi na festiwal za darmo DO KUPIENIA TU
Wejście/wyjście na festiwal: Z opaską festiwalową możesz wchodzić i wychodzić na teren festiwalu dowolną liczbę razy, w godzinach jego funkcjonowania. Opaski, w zależności od koloru, są ważne na piątek, sobotę, niedzielę lub na trzy dni. Opasek nie można zdejmować przez cały czas trwania festiwalu. W opaskach można się kąpać, ćwiczyć, pracować, spać - klej jest wodoodporny, a materiał trwały.
Parking: w sąsiedztwie terenu festiwalu są dwa miejskie parkingi, niestrzeżone, o ograniczonej liczbie miejsc postojowych. Zachęcamy festiwalowiczów do korzystania z komunikacji miejskiej i roweru.
Psy: Właściciele psów na terenie festiwalu zobowiązani są do założenia psu kagańca i smyczy oraz do bezwzględnego sprzątania po nim.
Uwaga! Jeśli Twój pies nie ma kagańca, prosimy, nie zabieraj go ze sobą na festiwal. Psów bez kagańca - bez względu na rasę - nie będziemy wpuszczać na teren festiwalu.
Rowery: Zachęcamy do przyjazdu rowerami - można je będzie bezpłatnie zostawić w wyznaczonym miejscu.
Segregacja odpadów: Na terenie festiwalu w oznaczonych miejscach będą pojemniki do segregacji odpadów.
Zdjęcia, filmy na festiwalu:
Na terenie festiwalu można robić zdjęcia, ale tylko amatorskimi aparatami cyfrowymi oraz tradycyjnymi amatorskimi aparatami kompaktowymi. Nie można wnosić profesjonalnych aparatów fotograficznych (tzn. aparatów z wymienną optyką), kamer ani innego sprzętu nagrywającego audio-video bez specjalnej akredytacji.
Zakazy: Obowiązuje zakaz wnoszenia na teren festiwalu: alkoholu i środków psychotropowych, narkotyków oraz innych materiałów/sprzętów itp., które mogą spowodować zagrożenie życia, zdrowia bądź utratę, zniszczenie lub uszkodzenie mienia.
Napoje i jedzenie: Zabronione jest wnoszenie jedzenia i napojów. Na terenie festiwalu znajdują się stoiska gastronomiczne, gdzie będzie można kupować jedzenie oraz napoje.
Płatności: Niektórzy sprzedawcy będą mieli własne terminale płatnicze umożliwiające płacenie kartą. Na terenie festiwalu będą dostępne bankomaty.
Depozyt: Na terenie festiwalu nie będzie depozytu.