Spotkania z artystami
W ramach 7. edycji Europejskie Targi Muzyczne Co Jest Grane 24 zapraszamy na otwarte spotkania z gośćmi specjalnymi, które odbędą się w Sali Marmurowej PKiN. Wstęp wolny.
JOANNA DARK
11 listopada godz. 16.00
Sala Marmurowa PKiN
Joanna Dark wydała trzy albumy, a 12.10.2017 miał premierę Jej najnowszy krążek, wyprodukowany przez jednego najbardziej uznanych realizatorów i producentów młodego pokolenia, Kubę Galińskiego (Hey, Ania Dąbrowska, Kortez). Na album powstały z „błogosławieństwem” Seweryna Krajewskiego złożyło się 12 Jego kompozycji z tekstami m.in. Agnieszki Osieckiej, Magdaleny Czapińskiej i Jacka Cygana. Dark wystąpiła z w setkach recitali, a także zaśpiewała pierwszą polską wersję słynnej już piosenki -czołówki „Krąg Życia” do filmu „Król lew”. Doświadczenie sceniczne i wiedzę z fachowych studiów połączyła w WONDER VOICE: http://joannadark.pl/wonder-voice/ , prowadząc warsztaty i szkolenia grupowe oraz indywidualne w zakresie pracy z głosem, doskonaleniem wystąpień publicznych i redukcją stresu przed wystąpieniami.
Jej głęboki głos jest Jej wizytówką.

Po spotkaniu będzie można zamienić słowo z Artystką oraz zdobyć jej autograf.
NATALIA NYKIEL
11 listopada godz. 12:00
Sala Marmurowa PKiN
Artystka właśnie wydała drugą płytę, a podczas Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane 24 zagra swój premierowy materiał oraz spotka się z fanami.

Drugi album Natalii Nykiel „Discordia” ukazuje się po trzech latach od debiutanckiego
„Lupus Electro” (Złota Płyta za Album, Diamentowe Płyty za single „Bądź duży” i „Error”). W tym czasie artystka wypracowała sobie status jednej z najbardziej szanowanych polskich artystek.Za produkcję drugiego albumu ponownie w całości odpowiedzialny był Michał Fox
Król. Muzykę napisali Fox i Natalia. Artystka jest także w dużej części odpowiedzialna zawarstwę tekstową płyty. Do współpracy zaprosiła także takich artystów jak Maria Peszek, Julia Marcell, Dawid Podsiadło, Bunio czy Kamil Durski
Podczas spotkania będzie można zdobyć autograf i porozmawiać z artystką.
L.U.C.
11 listopada godz. 15.40
Sala Marmurowa PKiN
Jesienią 2017 roku L.U.C zagra kilka ostatnich koncertów z projektem REFLEKCJE, który w internecie doczekał się już kilkunastu milionów odsłon.
Artysta nawiązał kontakty z licznymi artystami i ich spadkobiercami a następnie za ich zgodą połączył swoją muzykę i osobiste teksty z kultowymi refrenami m.in. Ireny Jarockiej, Haliny Frąckowiak, Krystyny Prońko i Magdy Umer.

Tak powstał eklektyczny i międzypokoleniowy projekt łączący hip-hop, poezję, elektronikę i muzykę klubową.
Autentyczne i emocjonalne piosenki z tego albumu przyniosły L.U.C ogromną popularność w internecie, mimo to z powodów osobistych po kilku koncertach zawiesił on dalsze występy z tym projektem.
W odpowiedzi na liczne prośby fanów tekściarz i producent postanowił jednak zagrać kilka ostatnich REFLEKCYJNYCH koncertów zamykając projekt przed wiosenną premierą nowej płyty. Nowy album pojawi się 2018 roku i jak zapowiada Rostkowski będzie otwarciem zupełnie nowego rozdziału jego życia.
Podczas Europejskich Targów Muzycznych nie tylko będzie można posłuchać fantastycznego projektu "Reflekcje", ale też spotkać się z artystą.
KEYON HARROLD, DOROTA MIŚKIEWICZ, SYLWESTER OSTROWSKI I KUBA WIĘCEK
11 listopada godz. 17.00
Sala Marmurowa PKiN
KEYON HARROLD uznany za "przyszłość trąbki" przez Wynona Marsalisa urodził się i wychował w Ferguson, na przedmieściu St. Louis, które pojawiło się w świadomości amerykanów w 2014 roku poprzez głośną strzelaninę policyjną. Niespotykana śmierć nastolatka Michaela Browna, jak również protesty i zamieszki, które miały miejsce w związku ze zdarzeniem, miały duży wpływ na świetny album "The Mugician" Keyona Harrolda.
Ta płyta analizuje nasze niepokojące czasy z dużo szerszej perspektywy niż jakakolwiek tragedia, łącząc wnikliwe teksty i słowa mówiące z sugestywnymi, często złośliwymi muzycznymi ustaleniami, aby namalować portret podzielonego narodu z otwartymi ranami, jakie zostawiła po sobie dyskryminacja i podział rasowy.
Trudno jest poddać tę płytę kategoryzacji; muzyczna konstrukcja opiera się na elementach jazzowych, klasycznych, rockowych, bluesowych i hip-hopowych, co dało jej wyjątkowy nowoczesny i niewątpliwie amerykański styl.

SYLWESTER OSTROWSKI

Sylwester Ostrowski, saksofonista jazzowy i producent muzyczny. Jako muzyk zdobył główną nagrodę w konkursie standardów jazzowych Siedlce 2002. Jako producent – Fryderyka 2007 za płytę Piotra Wojtasika „Circle”. Za utworzenie Akademii Sztuki w Szczecinie w 2010 r. otrzymał odznaczenie „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
Od 2015 r. pełni funkcję szefa artystycznego festiwalu Szczecin Jazz. Ma na swoim koncie dwa krążki: „When the groove is low” (2011) nagrany z amerykańskimi jazzmanami Waynem Dockery i Newmanem T. Bakerem oraz „Just Music” (2014) wydany w Japonii, Hongkongu i Singapurze a nagrany wspólnie z japońską gwiazdą Makoto Kuriyą. W 2015 roku wystąpił wraz z legendą jazzu, wokalistką Deborah Brown podczas Europejskich Targów Muzycznych Gazety „Co Jest Grane”. Ich wspólny koncert okazał się dużym sukcesem i przyczynił się do stałej współpracy w wyniku, której artyści nagrali płytę, której Ostrowski jest współ-liderem.
KUBA WIĘCEK
Kuba Więcek – 23 letni saksofonista i kompozytor. Jest bohaterem najgłośniejszego debiutu na polskiej scenie jazzowej tego roku. Jego album „Another Raindrop”, nagrany w trio z Michałem Barańskim (kontrabas) i Łukaszem Żytą (perkusja) ukazał się w niedawno reaktywowanej, prestiżowej serii „Polish Jazz”, będącej najważniejszą polską jazzową kolekcją wszechczasów. To dla „Polish Jazz” nagrywali najwięksi: Komeda, Stańko, Kurylewicz, czy Namysłowski. Kuba Więcek jest pierwszym od 28 lat debiutantem w tej serii, najmłodszym w całej jej historii!

Był również bohaterem marcowej okładki JAZZ FORUM
DOROTA MIŚKIEWICZ
Odbiorców, którzy znają Dorotę Miśkiewicz przede wszystkim z ostatniej, głośnej realizacji pt. PIANO.PL, podczas której w jednym miejscu wystąpiło z nią kilkunastu wybitnych pianistów jazzowych, może zadziwić fakt, jak różnorodny stylistycznie jest jej muzyczny horyzont. Artystka nieustannie poszukująca, nienasycona, ciekawa świata i samej siebie!
Podczas muzycznego spotkania z publicznością Targów Co Jest Grane Dorota Miśkiewicz zaprezentuje przekrojowy koncert, na który złożą się utwory z jej dotychczasowych autorskich płyt, w tym także z pierwszego albumu, zrealizowanego z Michałem Tokajem, a firmowanego pod nazwą „Dorota Miśkiewicz Goes to Heaven”. Płyta, która powstała w 2005 roku nie jest już dostępna na rynku i choćby z tego powodu warto pojawić się w Teatrze Studio!

Artyści spotkają się z publicznością. W czasie spotkania będzie można porozmawiać z artystami.
DE MONO
12 listopada godz.16.00
Sala Marmurowa PKiN
Zapraszamy na spotkanie z zespołem De Mono. Spotkanie z muzykami odbędzie się w niedzielę 12 listopada o godz. 16 w Sali Marmurowej PKiN. W rozmowie z dziennikarzem Co Jest Grane 24, artyści z pewnością opowiedzą o nowej płycie „Enter”, która ukazała się 13 października.

Kto tworzy De Mono AD 2017? Kościkiewicz – to już wiemy. Ale są i inni starzy, dobrzy znajomi: Robert Chojnacki i jego saksofon, grający na instrumentach klawiszowych Wojtek Wójcicki oraz trzymający to wszystko w ryzach rytmu Darek Krupicz. Basistą grupy, już od dobrych kilku lat, jest Łukasz Przesmycki, równie dobrze czujący się w punku, jak i w funku. Najświeższy nabytek to Tomasz Korpanty – wokalista. Przyjdź na spotkanie i sprawdź co nowego słychać u artystów.
Po spotkaniu będzie można zamienić słowo z zespołem oraz zdobyć ich autografy.
MALEO REGGEAE ROCKERS
Niedziela 12 listopada godz. 14.00
Sala Marmurowa PKiN
Maleo Reggae Rockers to polski zespół wykonujący reggae założony dwadzieścia lat temu przez Dariusza "Maleo" Malejonka. W 1998 roku wydał on swoją pierwszą Za-Zu-Zi, a w 2006 roku ukazała się druga studyjna płyta zespołu pt. Reggaemova. Trzecia studyjna płyta Addis Abeba ukazała się w 2009 roku. Maleo Reggae Rockers wystąpił podczas czterech Przystanków Woodstock - w 2002 i 2003 roku w Żarach oraz w 2006 i 2010 roku w Kostrzynie nad Odrą.

Po spotkaniu będzie można zamienić słowo z zespołem czy zdobyć ich autograf.
ANDRZEJ PIASECZNY
Niedziela 12 listopada godz 13.00
Sala Marmurowa PKiN
Zapraszamy także na spotkanie z Andrzejem Piasecznym. Spotkanie z muzykiem odbędzie się w niedzielę 12 listopada o godz. 13:00 w Sali Marmurowej PKiN. W rozmowie z dziennikarzem Co Jest Grane 24, Andrzej Piaseczny z pewnością opowie o najnowszej płycie zatytułowanej „O Mnie, o tobie, o nas”, która ukazała się 13 października.

Dziś artysta należy do czołówki polskich wokalistów i autorów tekstów specjalizujących się w szeroko pojętej muzyce pop. Charyzmatyczny, obdarzony nieprzeciętnym, ciepłym głosem w ciągu kilku lat stał się czołową postacią krajowej sceny muzycznej.
Nową płytą Andrzej Piaseczny zaskoczy zarówno swoich wiernych fanów, jak i tych, którzy do tej pory podchodzili do nagrań wokalisty z dystansem. Album „O mnie, o tobie, o nas”, zawierający kompozycje Ani Dąbrowskiej, to płyta nie tylko dojrzała, ale też zaskakująco pogodna. – Tak, jestem uśmiechniętym, szczęśliwym człowiekiem – mówi o sobie wokalista, równocześnie opisując nastrój albumu.
Po spotkaniu będzie można zamienić słowo z artystą czy zdobyć jego autograf.
Michał Urbaniak
11 listopada godz. 15.00
Sala Marmurowa PKiN
11 listopada zapraszamy na spotkanie z Michałem Urbaniakiem. Spotkanie z muzykiem odbędzie się w sobotę 11 listopada o godz. 15:00 w Sali Marmurowej PKiN.W rozmowie z dziennikarzem Co Jest Grane 24, Michał Urbański z pewnością opowie o swojej współpracy z największą legendą jazzu Milesem Davisem oraz o książce wydanej nakładem Wydawnictwa Agora ” Ja, Urbanator. Awantury muzyka jazzowego”.

Po spotkaniu będzie można zamienić słowo z artystą czy zdobyć jego autograf.
MONIKA BORZYM
Sobota, 11 listopada godz. 14.30
Sala Marmurowa PKiN
Wpadnijcie spotkać się z Monika Borzym, która będzie podpisywała swoje płyty!
Monika Borzym to wokalistka jazzowa, która podczas Jazz Jamboree w 2009 roku została zaproszona przez Michała Urbaniaka do wspólnego koncertu w warszawskiej Sali Kongresowej. Miała wtedy 19 lat. Jej brawurowy występ porwał publiczność, wtedy też zaproponowano Jej pierwszy kontrakt płytowy. Za namową przyjaciół brała udział w wielu festiwalach wokalnych zdobywając tam nagrody i najważniejsze doświadczenia zawodowe. Przełomowym momentem w jej karierze było otrzymanie stypendium w University of Miami Frost School of Music w 2008 roku. Po powrocie do Polski zaczęła studiować psychoseksuologię co obok muzyki stało się Jej ogromną pasją i życiowym wyzwaniem.
