Co jest Grane 24 Co jest Grane 24 0 wydarzeń dziś
wróć zmień
Najbardziej popularne:
5 +25 km 50
Zastosuj
  • wydarzenia
  • repertuar kin
  • repertuar teatrów
  • magazyn kulturalny
  • bilety cjg24
  • zjedz to w Warszawie
  • Co Jest Grane 24 Festival 2019
  • Białystok New Pop Festival 2019
  • Europejskie Targi Muzyczne

  • aktualności
  • bilety
  • koncerty
  • konferencja
  • strefa dzieci
  • spotkania z artystami
  • wystawcy
  • imprezy towarzyszące
  • konkurs
  • wymienialia płyt
  • kino
  • informacje praktyczne / media
  • o targach
  • european music fair
  • tak było rok temu
REKLAMA
Europejskie Targi Muzyczne Co Jest Grane 24 / Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Konferencja

redakcja| 19-09-2017

Warsztaty i panele w ramach konferencji będą odbywać się 11 i 12 listopada w godzinach 12 - 19 w salach w Pałacu Kultury i Nauki. Wstęp na warsztaty i panele jest bezpłatny.

SOBOTA, 11 LISTOPADA

Dyżur prawnika:

- Sala Marmurowa, godz. 15:30, Adam Pacuski (radca prawny dyrektor okręgu w Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS)  

- Sala Marmurowa, godz. 15:30 – dr Anna Butruk – Sidor (radca prawny, STOART)

Sala Goethego w PKiN

12:00 Panel otwarcia: Ochrona praw twórców jako fundament rozwoju muzyki w Polsce (Zaprasza ZAiKS)

Sto lat prawa autorskiego w ochronie twórczości muzycznej w Polsce z perspektywy autorów. Czy prawo nadąża za nowymi metodami rozpowszechniania kultury? Jakie są korzyści płynące ze zbiorowego zarządzania dla twórców, artystów, odbiorców kultury i sektorów kreatywnych?

PROWADZENIE: Stanisław Trzciński (STX Music Solutions)

GOŚCIE: Krzesimir Dębski (muzyk), Monika Borzym (muzyk), Mietek Jurecki (muzyk), Michał Komar (wiceprezes Stowarzyszenia Autorów ZAiKS), Rafał Kownacki (zastępca dyrektora generalnego Stowarzyszenia Autorów ZAiKS), Agnieszka Parzuchowska-Janczarska (Dyrektor STOART), Michał Urbaniak (muzyk, kompozytor i aranżer, członek STOART)

Sala Tierieszkowej w PKiN

13:00 Pokaż swoją muzykę w Internecie (Zaprasza Wydawnictwo Agora Digital)  // warsztaty
Jak dostarczyć utwory na platformy streamingowe jak Spotify i Tidal? Jak prawidłowo wrzucać filmy na Youtube? Jak prawidłowo tagować, kategoryzować? Jak nie zginąć w cyberprzestrzeni? Odpowiedzi na te i inne zagadnienia dotyczące cyfrowych aspektów branży muzycznej będzie można poznać na warsztatach.

PROWADZENIE: Agnieszka Gos, Cezary Szpadzik (Wydawnictwo Agora Digital)

15:00 Social media w branży muzycznej // warsztaty

Warsztaty dla początkujących muzyków i managerów poświęcone kreatywnemu wykorzystaniu mediów społecznościowych w promocji twórczości. Uczestnicy warsztatów oprócz omówienia wybranych platform spróbują samodzielnie przygotować strategię promocji dla artystów muzyków.

PROWADZENIE: Kamil Jaczyński (Wielkie Joł)

Sala Mikołajskiej w PKiN

12:00 Muzyka w biznesie (Zaprasza Akademia Menadżerów Muzycznych)

Jaki wpływ ma artysta na promocję i sprzedaż swojej twórczości? Czy całe zaufanie pokłada w managerze? Jakie jest rola managera i na czym polega relacja artysta – manager? PROWADZENIE: Przemysław Kubajewski (Akademia Managerów Muzycznych)

GOŚCIE: KALINA (muzyk), Mariusz Duda (Riverside, Lunatic Soul), Hubert Gasiul (Ania Rusowicz, Wilki), Marta Wojnar (Nextpop)

13:30 Retro słuchowisko (Zaprasza DoGramofonu.pl)

Fonografy Edisona z początku wieku odtwarzające 2 minutowe woskowe wałki, polifon z 1890 roku odtwarzający metalowe wymienne dyski, płyty szelakowe z lat 1920 – 1950 odtwarzane na stuletnich, pięknie odrestaurowanych gramofonach. Sprawdzimy, jak na tych gramofonach brzmią oryginalne płyty z pierwszej połowy XX wieku.

PROWADZENIE: Marcin Mikuła (DoGramofonu.pl)

14:45 Słowa jak instrukcja obsługi bólu

Specjaliści z Cambridge University donoszą, że hip hop może być pomocny w leczeniu depresji. Pozwala uwolnić trudne emocje, przeżyć katharsis, znaleźć sposób na poradzenie sobie na życiowych zakrętach. A jak wygląda to zdaniem twórców i ze strony psychologii?

PROWADZENIE: Andrzej Cała (Vice)

GOŚCIE: Ten Typ Mes (muzyk), Eldo (muzyk), dr Magdalena Nowicka (Uniwersytet SWPS)

16:00 Agnieszka Osiecka na nowo

Na ile Osiecka jest ciągle aktualna? O twórczości wybitnej polskiej twórczyni rozmawiamy z artystami młodszego pokolenia, którzy interpretowali jej piosenki w ramach projektu „nowOsiecka”.

PROWADZENIE: Agnieszka Szydłowska (Program Trzeci Polskiego Radia)

GOŚCIE: Natalia Grosiak (muzyk), Krzysztof Zalewski (muzyk), L.U.C (muzyk)

17:15 Słowa, które w nas grają (Zapraszają Wysokie Obcasy)

O wartości słów w muzyce i sile ich przekazu. 

PROWADZENIE: Anna Dudek (Wysokie Obcasy)

GOŚCIE: Natalia Przybysz (muzyk), Maria Peszek (muzyk, aktorka), Mirosław Pęczak (kulturoznawca, doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny nauk humanistycznych, dziennikarz)

Sala Sienkiewicza 1 w PKiN

13:30 Marketing marki a promocja muzyki

Coraz częściej artyści współpracują z markami, a festiwale mają sponsorów tytularnych. Jak promować muzykę pod wielkim brandem? Jak sprawnie nawiązać współpracę, wykorzystać możliwości marki? Co daje to każdej ze stron? Tajniki nowoczesnych kampanii reklamowych i relacji marketingu i muzyki. 

PROWADZENIE: Stanisław Trzciński (STX Music Solutions)

GOŚCIE: Dirk Edingloh (Deutsche Telekom AG), Joanna Rawska (Kayax), Arkadiusz Stolarski (Agencja LIVE)

16:00 Skąd bierze się polska elektronika? (Zaprasza Narodowe Centrum Kultury)

Izabela Trojanowska, Władysław Komendarek czy Marek Biliński – co ich łączy? Wszyscy mieli wkład w kształt obecnej polskiej sceny elektronicznej. W jaki sposób? Jak wyglądały początki elektroniki w Polsce i jakie są tego obecnie pokłosia?

PROWADZENIE: Marek Horodniczy (Narodowe Centrum Kultury)

GOŚCIE: Bartek Chaciński (Polityka), Jarek Szubrycht (Gazeta Magnetofonowa), Jędrzej Słodkowski (Gazeta Wyborcza), Marek Biliński (muzyk)

Sala Sienkiewicza 2 w PKiN

12:30 Czy trwa moda na "stare" piosenki? (Zapraszają Radio Złote Przeboje i Radio Pogoda)

Od pewnego czasu widać wzrost zainteresowania "starą" muzyką zarówno wśród słuchaczy, jak i artystów. Dlaczego młodzi wykonawcy wciąż wracają do korzeni muzyki? Czy jest to chwilowa moda, czy może jedynie czerpanie ze sprawdzonych wzorców? Jak to zjawisko wpływa na branżę muzyczną?

PROWADZENIE: Jarosław Barwiak (Radio Złote Przeboje)

GOŚCIE: Krzysztof Szewczyk (dziennikarz), Renata Ratajczak (Radio Pogoda), Krzysztof Janur (dyrektor Grupy Radiowej Agora)

14:45 Rejestruj on line, zarabiaj w realu (zaprasza ZAiKS)

Jak wygodnie i sprawnie zarabiać poprzez organizacje zbiorowego zarządzania? Jak rejestrować utwory on-line o dowolnej porze, z dowolnego miejsca, bez konieczności wizyty w biurze ZAiKS-u? Jak działa ewykonawca.pl? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, reprezentujące ponad 20 tys. twórców i chroniące 50 mln utworów od 1918 roku, oraz Związek Artystów Wykonawców STOART, organizacja chroniąca i zarządzająca prawami 500 000 artystów wykonawców. 

PROWADZENIE: Marek Hojda (wiceprezes Stowarzyszenia Autorów ZAiKS), GOŚCIE: Marek Kościkiewicz (kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny i członek ZAiKS-u), Agnieszka Parzuchowska-Janczarska (Dyrektor STOART), Iwona Miziarska (Koordynator Działu Członkowskiego STOART), Łukasz Drapała (muzyk, manager kultury, członek STOART)

NIEDZIELA, 12 LISTOPADA

Sala Goethego w PKiN

12:00 Na fotelu czy w realu?

360 stopni, AR, VR - dokąd zmierzają technologie muzyczne i jakie mogą być tego konsekwencje? Czy koncert oglądany z domu, w technologii VR może zastąpić koncert na żywo? W jakim kierunku rozwija się wirtualna rzeczywistość i co do tego ma muzyka? Czy klipy w technologii 360 stopni są naszą przyszłością? 

PROWADZENIE: Przemysław Gulda (Co Jest Grane 24), GOŚCIE: Piotr Kujda (high&), Adam Przeździęk (Mediafeed), Tomasz Kulesza (Papaya Films) 

Sala Tierieszkowej w PKiN

12:00 Storytelling w muzyce, czyli jak opowiedzieć artystę (Zaprasza Uniwersytet SWPS) // warsztaty

BrainJuicer, uznawany za najbardziej innowacyjną firmę badawczą na świecie, w mikropodręczniku „Five things every modern marketer knows about famous, 5-star marketing” opisał 5 zasad nowoczesnego marketingu bazując na wieloletnim doświadczeniu w doradzaniu strategicznym markom. Podczas warsztatu postaramy się przepracować, popierając się przykładami, następujące kroki, które należy zrobić aby osiągnąć duży sukces na rynku – również muzycznym.

PROWADZENIE: dr Michał Lutostański (Uniwersytet SWPS), Tomasz Kleyff „CNE” (raper, konferansjer, dziennikarz, producent i prezenter telewizyjny)

Sala Mikołajskiej w PKiN

12:00 Nie szatan zdobi człowieka – o kondycji polskiego metalu  

Metal – gatunek zamknięty, obarczony kliszami i kalkami, czy nieujarzmiony, szczery, wywierający wpływ na dzisiejszą popkulturę? Jak metalowcy unikają pułapek stagnacji, powtarzania się? Czy koncerty metalowe to zamknięte na inne subkultury misteria? PROWADZENIE: Jarek Szubrycht (Gazeta Magnetofonowa)

GOŚCIE: Cyprian Łakomy (dziennikarz, muzyk z zespołu In Twilight's Embrace), Tomek Ochab (Knock Out Prodictions), Szczurek (Knock Out Productions)

14:00 Export polskiej muzyki – gdzie jesteśmy, a gdzie możemy być (Zaprasza ZAiKS)

Polska ma 40 milionów mieszkańców, rynek muzyczny wzrasta znacząco każdego roku, mimo to na świecie znana jest głównie z muzyki klasycznej i jazzu. W trakcie panelu zostaną przedstawione wyniki badania na temat stanu eksportu polskiej muzyki przygotowane na zlecenie ZAiKS oraz ZPAV, w ramach grantu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zaprezentowane zostaną także wnioski płynące z tych badań odnośnie celowości powołania biura Music Export Poland i zakresu jego działalności, w nawiązaniu do analizy działalności instytucji publicznych, które dotychczas w zakresie swoich działań miały promocję eksportu polskiej muzyki.

GOŚCIE: Marek Hojda (wiceprezes ZAiKS), Jan Młotkowski (kierownik Wydziału ds. Komunikacji ZAiKS), Anna Ceynowa (Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego)

15:30 Belgrad - taniec na krawędzi (Zaprasza T-Mobile Electronic Beats) 

Kilka miesięcy temu ekipa T-Mobile Electronic Beats odwiedziła Belgrad, by udokumentować tamtejszą scenę muzyki elektronicznej i niezależnej. Efektem tego był mini-dokument, który będzie idealnym pretekstem do przyjrzenia się nie tylko Belgradowi, ale elektronice w różnych częściach Europy. 

PROWADZENIE: Maciej „Lex” Kasprzyk (Polskie Radio Czwórka)

GOŚCIE: Novika (muzyk), Michael Morales (Electronic Beats), Łukasz Kamiński (Co Jest Grane 24), Jędrzej Dondziło (Up To Date Festival)

Sala Sienkiewicza 1 w PKiN

13:00 Co to jest blockchain i jakie ma znaczenie dla branży muzycznej?

Znaczenie powstania blockchain jest porównywalne do rewolucji jaką wprowadził Internet. Ta nowa technologia zmienia sposób zawierania, rozliczania i zapisywania transakcji, co szybko znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Czy blockchain może usprawnić przepływ informacji oraz transparentność i szybkość rozliczeń w branży muzycznej? Jakie znaczenie dla artystów, wytwórni, publisherów, dystrybutorów i innych uczestników branży muzycznej może mieć blockchain?

PROWADZENIE: Agnieszka Samitowska (Kayax)

GOŚCIE: Patryk Gałuszka (Uniwersytet Łódzki), Magdalena Miernik (lookreatywni.pl), Tomasz Kolinko (trival.co)

Sala Sienkiewicza 2 w PKiN

12:00 Zdrowe trendy w muzyce

Rock'n'roll nie zna taryfy ulgowej. Życie w trasie jest dalekie od zdrowej rutyny, regularnych posiłków i pełnowartościowego pożywienia. Jak funkcjonować, by nie stracić zdrowia? Coraz popularniejsze wśród artystów są określone wymagania dietetyczne, czy pomaga to w sprawnym funkcjonowaniu w trasie i życiu codziennym? Czy sposób, w jaki odżywiają się artyści ma wpływ na to, jacy są na scenie?

PROWADZENIE: Marta Gruszecka (Co Jest Grane 24)

GOŚCIE: Paprodziad (muzyki, lider Łąki Łan), Adriana Marczewska (szef kuchni)

14:15 Jazz i improwizacja w świecie postkultury (Zaprasza Jazz Forum)

Spróbujemy zdefiniować czym w obecnej kulturze jest jazz. Czym stała się ta muzyka wchodząc w interakcję z muzyką klasyczną, współczesną, elektroniczną, hip-hopową, popem, r’n’b i innymi gatunkami odległymi od jej korzeni. Czy wystarczy umieć improwizować, a może tylko spontanicznie myśleć o muzyce, mieć otwartą głowę, by grać jazz?

PROWADZENIE: Marek Romański (Jazz Forum)

GOŚCIE: Nikola Kołodziejczyk (muzyk), Ten Typ Mes (muzyk), Anna Gadt (muzyk), Tomasz Busławski – Buslav (muzyk)

zobacz także

partnerzy regulamin

agora
cojestgrane24 - mono, logo poziome
zaiks
Zakochaj się w Warszawie, Syrenka
Perła
stoart
gazeta.pl - mono. ETM
Gazeta Wyborcza
Jazz Forum
empik
GIG Polska
T-Mobile Electronic Beats
GOING.
REKLAMA
  • Wyborcza.pl
  • Wyborcza.biz
  • Wysokie Obcasy
  • CoJestGrane24
  • Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.
wydarzenia
  • Muzea, wystawy i wernisaże
  • Co Jest Grane 24
  • Europejskie Targi Muzyczne 2016
  • Co Jest Grane 24 Festival
  • Premiery teatralne
  • Filmy i premiery filmowe
  • Repertuar kin
  • Repertuar teatrów
  • Koncerty
  • Trasy koncertowe
  • Imprezy w Twoim mieście
  • Orange Warsaw Festival 2017
  • Olsztyn Green Festival 2017
  • Szczecin Jazz Festival 2017
miejsca
  • Mojo Picon
  • Wi-Taj na placu Konstytucji
  • Najlepsze lody w Warszawie
  • Podkowa Wine Depot
  • 12on14 Jazz Club
  • NOSPR
osoby
  • Maciej Stuhr
  • Jennifer Lawrence
  • Margot Robbie
  • Przemysław Wojcieszek
  • Andrzej Chyra
  • Madonna
  • Hugh Grant
  • Marta Nieradkiewicz
  • Woody Allen
  • Izabela Trojanowska
  • Olivier Heim
  • Diana Krall
  • Artur Rojek
  • Dave Gahan
  • Kasia Smutniak
  • Wynton Marsalis
  • Deborah Brown
  • Michalina Wisłocka
recenzje filmów
  • Ojcowie i córki
  • Kobiety bez wstydu
  • Pięćdziesiąt twarzy Blacka
  • Copyright © Agora SA
  • O nas
  • Reklama w Gazecie Wyborczej
  • Prywatność
  • Nasze tematy
  • Licencje/Kontent
  • Kontakt
  • Pomoc